Peskov: Avropa ilə dialoqa
“Moskva Avropa ilə dialoqdan heç vaxt imtina etməyib və həmişə ona açıqdır. Lakin çox vaxt qarşı tərəfdən qarşılıqlı addımlar görmür”.
Medianews.az xəbər verir ki, bunu Rusiya prezidentinin mətbuat katibi Dmitri Peskov jurnalistlərə açıqlamasında deyib.
Peskov Bolqarıstanın keçmiş prezidenti Rumen Radevin partiyasının parlament seçkilərindəki qələbəsini şərh edərkən bəzi Avropa siyasətçilərinin Rusiya ilə praqmatik dialoqa hazır olduqlarını ifadə etməsini müsbət qiymətləndirib.
Eyni zamanda Kremlin nümayəndəsi Avropanın ümumi mövqeyində dəyişiklik olduğunu deməyin hələ tez olduğunu vurğulayıb: “Biz görürük ki, Brüsseldən tamamilə başqa xarakterli bəyanatlar gəlir”.

«Москва никогда не отказывалась от диалога с Европой и всегда была открыта. Однако зачастую с другой стороны не наблюдается взаимных шагов».
Medianews.az сообщает, что об этом заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков в своем комментарии для журналистов.
Песков положительно оценил готовность некоторых европейских политиков к прагматичному диалогу с Россией. Эти слова он выразил, комментируя победу партии бывшего президента Болгарии Румена Радева на парламентских выборах.
В то же время представитель Кремля подчеркнул, что еще рано говорить об изменении общей позиции Европы: «Мы видим, что из Брюсселя приходят заявления совершенно иного характера».