Peskov: Avropa ilə dialoqa
“Moskva Avropa ilə dialoqdan heç vaxt imtina etməyib və həmişə ona açıqdır. Lakin çox vaxt qarşı tərəfdən qarşılıqlı addımlar görmür”.
Medianews.az xəbər verir ki, bunu Rusiya prezidentinin mətbuat katibi Dmitri Peskov jurnalistlərə açıqlamasında deyib.
Peskov Bolqarıstanın keçmiş prezidenti Rumen Radevin partiyasının parlament seçkilərindəki qələbəsini şərh edərkən bəzi Avropa siyasətçilərinin Rusiya ilə praqmatik dialoqa hazır olduqlarını ifadə etməsini müsbət qiymətləndirib.
Eyni zamanda Kremlin nümayəndəsi Avropanın ümumi mövqeyində dəyişiklik olduğunu deməyin hələ tez olduğunu vurğulayıb: “Biz görürük ki, Brüsseldən tamamilə başqa xarakterli bəyanatlar gəlir”.

"Moscow has never refused dialogue with Europe and is always open. However, very often there are no reciprocal steps from the other side."
Medianews.az reports that this was stated by the press secretary of the Russian president, Dmitry Peskov, in a statement to journalists.
Peskov positively assessed some European politicians expressing their readiness for pragmatic dialogue with Russia. He expressed these views while commenting on the victory of the party of Bulgaria’s former president Rumen Radev in the parliamentary elections.
At the same time, the Kremlin representative emphasized that it is still too early to say there has been a change in Europe’s overall position: "We see that completely different kinds of statements are coming from Brussels."