Nazirlikdən çərşənbə ilə bağlı əhaliyə MÜRACİƏT -
Medianews.az-ın məlumatına görə, bu barədə Fövqəladə Hallar Nazirliyinin yel çərşənbəsi ilə əlaqədar yanğın təhlükəsizliyinə dair əhaliyə müraciətində qeyd olunub.
Müraciətdə kütləvi maarifləndirmə işlərinə, o cümlədən dəfələrlə edilən müraciətlərə baxmayaraq, bir sıra hallarda Novruz mərasimlərində yanğın təhlükəsizliyi qaydalarının pozulmasına rast gəlindiyi bildirilib.
Müraciətdə vurğulanıb ki, bu, sonda acı nəticələrə gətirib çıxarır:
"Ötən çərşənbə axşamı tonqalla bağlı Nazirliyin yanğından mühafizə bölmələri tərəfindən ümumilikdə 10 yanğın hadisəsinə çıxış qeydə alınıb. Göstərilənlərlə bağlı Fövqəladə Hallar Nazirliyi bir daha əhaliyə müraciət edərək, aşağıdakı yanğın təhlükəsizliyi qaydalarına ciddi riayət olunmasına çağırır".

Appeal from the Ministry to the public regarding Wednesday -
According to Medianews.az, this was noted in the Emergency Situations Ministry's appeal to the public regarding fire safety related to the wind Wednesday.
The appeal stated that despite mass awareness efforts, including repeated appeals, fire safety rules were violated in some cases during Novruz ceremonies.
The appeal emphasized that this ultimately leads to bitter consequences:
"Last Tuesday, the Ministry's fire protection units responded to a total of 10 fire incidents related to bonfires. Regarding these incidents, the Emergency Situations Ministry once again appeals to the public to strictly adhere to the following fire safety rules."