Musiqiçi 30 metr hündürlükdən
Türkiyənin Antalya şəhərində 38 yaşlı musiqiçi Gizem İşken sahil qayalığından dənizə düşərək həyatını itirib.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə dünən axşam saat 19:30 (Bakı vaxtı ilə 20:30) radələrində Gənclik məhəlləsində yerləşən Tevfik Işık küçəsində baş verib.
Məlumata görə, Gizem İşken dostları ilə birlikdə vətəndaşların mənzərə izləmək üçün tez-tez getdiyi təxminən 30 metr hündürlüyündəki sahil qayalığına gəlib. Onlar gətirdikləri düşərgə stullarını qayalığın kənarına yaxın yerə qoyaraq söhbət etməyə başlayıblar.
Bir müddət sonra dostlarının yanından ayrılan Gizem İşken yaxınlıqdakı cığır istiqamətində hərəkət edərkən müvazinətini itirib və təxminən 30 metr yüksəklikdən dənizə yıxılıb.
Dostları dərhal 112 Təcili Yardım Xidmətinə məlumat veriblər. Hadisə yerinə yanğınsöndürənlər gəlib. Polis əraziyə giriş-çıxışı məhdudlaşdırıb.
Havanın qaranlıq olması və quru yolla əraziyə çatmağın mümkün olmaması səbəbindən Antalya Polis İdarəsinin Dəniz Limanı şöbəsinə məxsus kater və dalğıclar hadisə yerinə göndərilib. Polisi qadını suyun üzərində hərəkətsiz vəziyyətdə tapıblar.
Təcili tibbi yardım əməkdaşlarının apardığı müayinə zamanı Gizem İşkenin həyatını itirdiyi müəyyən edilib. Hadisə yerində aparılan araşdırmadan sonra meyit ölüm səbəbinin dəqiqləşdirilməsi üçün morqa aparılıb.

Musician from a height of 30 meters
Medianews.az reports that the incident occurred yesterday evening around 19:30 (20:30 Baku time) on Tevfik Işık Street located in the Genclik neighborhood.
According to information, Gizem İşken came with her friends to a coastal cliff about 30 meters high, which citizens often visit to enjoy the view. They placed the camping chairs they brought near the edge of the cliff and started chatting.
After a while, Gizem İşken, who left her friends, lost her balance while moving toward a nearby path and fell approximately 30 meters from the height into the sea.
Her friends immediately informed the 112 Emergency Service. Firefighters arrived at the scene. Police restricted access to the area.
Due to darkness and the inability to reach the area by land, a boat and divers from the Antalya Police Department's Maritime Port unit were sent to the scene. Police found the woman motionless on the water's surface.
During the examination conducted by emergency medical personnel, it was determined that Gizem İşken had died. After the investigation at the scene, the body was taken to the morgue for determination of the cause of death.