Müəllimlərin maaşı artacaq -
"Sertifikatlaşdırma prosesinin yekun nəticələrini təxminən bir-iki həftə ərzində ictimaiyyətə təqdim edəcəyik".
Medianews.az xəbər verir ki, bunu APA-ya, Trend-ə və "Xəzər" televiziya kanalında müsahibəsində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev deyib.
"Amma artıq ümumi mənzərə formalaşıb. Burada yalnız yüksək bal toplayan müəllimlər deyil, sertifikatlaşdırmadan keçmiş bütün müəllimlər maaşı artır. Sadəcə olaraq artım diferensial şəkildə tətbiq olunur. Bir qisminin maaşı 10 faiz, bir qisminin maaşı isə 35 faiz artırılır, - nazir vurğulayıb.
Qeyd edək ki, iyunun 17-si müəllimlərin sertifikasiya imtahanına başlanılıb. İyunun 25-nə qədər davam edəcək sertifikatlaşdırma prosesində Azərbaycan dili, rus dili, Azərbaycan dili və ədəbiyyat, rus dili və ədəbiyyat, fransız dili, alman dili, təsviri incəsənət, musiqi, fizika, kimya, biologiya, riyaziyyat, coğrafiya, informatika, ingilis dili, ibtidai sinif, tarix, fiziki tərbiyə və texnologiya fənlərini tədris edən təhsilverənlər iştirak edəcəklər.

"We will present the final results of the certification process to the public in about one to two weeks."
Medianews.az reports that this was stated by the Minister of Science and Education, Emin Amrullayev, in his interview with APA, Trend, and the "Khazar" TV channel.
"But the overall picture has already been formed. Here, not only the teachers who scored high marks but all teachers who have passed the certification will have their salaries increased. The increase is simply applied differentially. The salary of some will increase by 10 percent, while the salary of others will increase by 35 percent," emphasized the minister.
It should be noted that the teachers' certification exam began on June 17. Teachers responsible for teaching Azerbaijani language, Russian language, Azerbaijani language and literature, Russian language and literature, French, German, visual arts, music, physics, chemistry, biology, mathematics, geography, informatics, English, primary classes, history, physical education, and technology subjects will participate in the certification process, which will continue until June 25.