Məşhurlara qarşı narkotik əməliyyatı:
Məşhurlara qarşı narkotik əməliyyatı: 14 nəfər saxlandı, bir sıra şəxslər barədə axtarış qərarı verildi
Türkiyədə məşhurlarla bağlı aparılan narkotik istintaqı çərçivəsində yeni əməliyyat keçirilib.
Medianews.az xəbər verir ki, bununla bağlı Türkiyə mətbuatı məlumat yayıb.
Bakırköy Prokurorluğunun apardığı istintaq çərçivəsində daxil olan məlumatlar, araşdırılan rəqəmsal materiallar və əldə olunan digər sübutlar əsasında bəzi tanınmış şəxslərin narkotik və psixotrop maddələrdən istifadə etməsi ilə bağlı əsaslı şübhələrin yarandığı bildirilib.
İstintaq çərçivəsində 25 nəfər haqqında saxlanma qərarı çıxarılıb. İstanbul İl Jandarma Komandanlığının əməkdaşları səhər saat 07:00-dan etibarən İstanbulun Beşiktaş, Sarıyer, Beyoğlu, Kağıthane və Üsküdar rayonlarında, eləcə də Muğlada ümumilikdə 25 ünvanda əməliyyat keçirib.
Əməliyyat nəticəsində indiyədək 14 şübhəli saxlanıb. Tutulanlar arasında müğənni Mabel Matiz, aktyorlar Feyza Civelek və Onur Tuna, eləcə də iş adamı Volkan Bahçekapılı da var.
Bundan başqa, Serenay Sarıkaya, Berkay Şahin, Tan Taşçı, Yağmur Ünal və Mirgün Sırrı Cabas daxil olmaqla bir sıra şəxslər barədə axtarış qərarı verildiyi bildirilib.

В Турции в рамках наркоскопления, связанного с известными личностями, проведена новая операция.
В рамках расследования, проводимого прокуратурой Бакыркёя, на основании полученных данных, расследуемых цифровых материалов и других доказательств, сообщается о возникновении обоснованных подозрений по поводу употребления некоторых известных лиц наркотических и психотропных веществ.
В ходе расследования в отношении 25 человек вынесено решение об аресте. Сотрудники командования жандармерии Стамбула с 07:00 утра провели операции по 25 адресам в районах Бешикташ, Сарыйер, Бейоглу, Кагытхане и Ускюдар Стамбула, а также в Мугле.
В результате операции до настоящего момента задержано 14 подозреваемых. Среди арестованных певица Мабель Матиз, актеры Фейза Дживелек и Онур Туна, а также бизнесмен Волкан Бахчекапылы.
Кроме того, сообщается, что в розыск объявлены несколько лиц, включая Серенай Сарыкая, Беркая Шахина, Тана Ташчы, Ягмур Юнал и Миргюна Сырры Джабаса.