Məşhur müğənni “Survivor 2026” ilə vidalaşdı:
Medianews.az xəbər verir ki, yarışmanın ötən həftə yayımlanan buraxılışında xəsarət alan müğənni qanaxma səbəbindən xəstəxanaya çatdırılmışdı.
Hadisə həm iştirakçılar, həm də tamaşaçılar arasında narahatlıq yaratmışdı.
Müğənninin bir müddət həkim nəzarətində saxlanıldığı bildirilib. Yarışmanın aparıcısı Acun Ilıcalı açıqlamasında Bayhanın vəziyyətinin riskli olduğunu deyərək onun yarışmaya davam etməyəcəyini bildirib.
“Yenidən qəza və ya səhhət problemi yaşana bilər. Bu riski qəbul etmək istəmirik”, – deyə Acun Ilıcalı qeyd edib.
Bayhan da sosial şəbəkə hesabında canlı yayım açaraq “Survivor 2026 mənim üçün artıq başa çatdı. Qalan iştirakçılara uğurlar arzulayıram” sözlərini deyib.

Известный турецкий певец Байхан покинул конкурс "Survivor 2026".
Сообщает Medianews.az, певец, получивший травму в выпуске конкурса, который вышел на прошлой неделе, был доставлен в больницу из-за кровотечения.
Событие вызвало беспокойство как среди участников, так и зрителей.
Сообщается, что певец некоторое время находился под наблюдением врачей. Ведущий конкурса Аджун Илыджалы в своем заявлении сообщил, что состояние Байхана является рискованным и он не будет продолжать участие в конкурсе.
«Может повториться авария или возникнуть проблемы со здоровьем. Мы не хотим принимать этот риск», – отметил Аджун Илыджалы.
Байхан также сделал прямую трансляцию в своем аккаунте в социальной сети, сказав: «Для меня "Survivor 2026" уже закончился. Желаю удачи остальным участникам».