Mikayıl Cabbarovu Şavkat Mirziyoyev qəbul edib
Azərbaycanın iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Özbəkistana səfəri çərçivəsində Prezident Şavkat Mirziyoyev tərəfindən qəbul olunub.
Medianews.az xəbər verir ki, nazir bu barədə sosial şəbəkə hesabında paylaşım edib.
Mikayıl Cabbarov bildirib ki, görüş zamanı Prezident İlham Əliyevin salamları Şavkat Mirziyoyevə çatdırılıb. Özbəkistan Prezidenti də öz növbəsində dövlət başçısına salamlarını çatdıraraq Azərbaycan–Özbəkistan dostluq və strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin bundan sonra da uğurla inkişaf edəcəyinə əminliyini ifadə edib.
Görüşdə iki ölkə liderlərinin siyasi iradəsi nəticəsində ikitərəfli əməkdaşlığın yeni mərhələyə yüksəldiyi vurğulanıb. Tərəflər iqtisadi əməkdaşlığın genişləndirilməsi, qarşılıqlı ticarət və investisiya təşəbbüslərinin təşviqi, həmçinin biznes əlaqələrinin gücləndirilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıblar.

Azerbaijan's Minister of Economy Mikayil Jabbarov was received by President Shavkat Mirziyoyev during his visit to Uzbekistan.
Medianews.az reports that the minister shared this information on his social media account.
Mikayil Jabbarov stated that during the meeting, greetings from President Ilham Aliyev were conveyed to Shavkat Mirziyoyev. The President of Uzbekistan, in turn, sent his regards to the head of state and expressed his confidence that the Azerbaijani-Uzbek friendship and strategic partnership relations will continue to develop successfully.
The meeting emphasized that, as a result of the political will of the two countries' leaders, bilateral cooperation has risen to a new level. The parties exchanged views on expanding economic cooperation, promoting mutual trade and investment initiatives, as well as strengthening business relations.