Mikayıl Cabbarovu Şavkat Mirziyoyev qəbul edib
Azərbaycanın iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Özbəkistana səfəri çərçivəsində Prezident Şavkat Mirziyoyev tərəfindən qəbul olunub.
Medianews.az xəbər verir ki, nazir bu barədə sosial şəbəkə hesabında paylaşım edib.
Mikayıl Cabbarov bildirib ki, görüş zamanı Prezident İlham Əliyevin salamları Şavkat Mirziyoyevə çatdırılıb. Özbəkistan Prezidenti də öz növbəsində dövlət başçısına salamlarını çatdıraraq Azərbaycan–Özbəkistan dostluq və strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin bundan sonra da uğurla inkişaf edəcəyinə əminliyini ifadə edib.
Görüşdə iki ölkə liderlərinin siyasi iradəsi nəticəsində ikitərəfli əməkdaşlığın yeni mərhələyə yüksəldiyi vurğulanıb. Tərəflər iqtisadi əməkdaşlığın genişləndirilməsi, qarşılıqlı ticarət və investisiya təşəbbüslərinin təşviqi, həmçinin biznes əlaqələrinin gücləndirilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıblar.

Министр экономики Азербайджана Михаил Джаббаров в рамках своего визита в Узбекистан был принят Президентом Шавкатом Мирзиёевым.
Как сообщает Medianews.az, министр поделился этой информацией в своей странице в социальной сети.
Михаил Джаббаров сообщил, что в ходе встречи Президент Ильхам Алиев передал приветствия Шавкату Мирзиёеву. В свою очередь, Президент Узбекистана передал приветствия главе государства и выразил уверенность в том, что дружественные и стратегические партнерские отношения между Азербайджаном и Узбекистаном будут успешно развиваться и впредь.
На встрече было отмечено, что благодаря политической воле лидеров двух стран двустороннее сотрудничество вышло на новый этап. Стороны обменялись мнениями по вопросам расширения экономического сотрудничества, стимулирования взаимных торговых и инвестиционных инициатив, а также укрепления деловых связей.