Məşhur film seriala çevrilir
Medianews.az xəbər verir ki, məşhur aktyor Vin Dizel “Sürətli və Qəzəbli” franşizasının serial formatında ekranlara gələcəyini açıqlayıb.
7 milyard dollardan çox gəlir əldə edən layihə bu dəfə rəqəmsal platformada yayımlanacaq. Serialın NBCUniversal şirkətinə məxsus “Peacock” platformasında nümayiş olunacağı bildirilib.
Nyu-Yorkda keçirilən təqdimatda çıxış edən Vin Dizel bildirib ki, tamaşaçılar  uzun illərdir obrazların hekayələrinin daha geniş təqdim olunmasını istəyirdi. Aktyorun sözlərinə görə, serialda da filmin əsas ruhu və “ailə” anlayışı qorunacaq.
Layihənin yaradıcı heyətində “Anarxiyanın oğulları” (“Sons of Anarchy”) və “Mavinin çalarları” (“Shades of Blue”) serialları ilə tanınan Mayk Daniels və Vulf Koulman yer alacaq.
Franşizanın son filmi olan “Sonsuza qədər sürətli” (“Fast Forever”) filminin 2028-ci ildə təqdim olunması planlaşdırılır. Eyni zamanda ilk filmin 25 illiyi münasibətilə mayın 13-də Kann Film Festival çərçivəsində xüsusi nümayiş keçiriləcək.
Serialın yayım tarixi hələ açıqlanmayıb. Hazırda pilot bölüm (ilk sınaq bölüm) üzərində işlər davam edir.

There is good news for fans of "The Fast and the Furious."
Medianews.az reports that the famous actor Vin Diesel has announced that the "The Fast and the Furious" franchise will come to the screen in a series format.
The project, which has earned more than 7 billion dollars, will be broadcast this time on a digital platform. It has been reported that the series will be shown on the "Peacock" platform, owned by NBCUniversal.
Speaking at a presentation held in New York, Vin Diesel said that audiences have long wanted a broader presentation of the characters' stories. According to the actor, the main spirit of the film and the concept of "family" will be preserved in the series as well.
The creative team of the project will include Mike Daniels and Vulf Coleman, known for the series "Sons of Anarchy" and "Shades of Blue."
The franchise's latest film, "Fast Forever," is planned to be released in 2028. At the same time, a special screening will be held on May 13 at the Cannes Film Festival in honor of the 25th anniversary of the first film.
The release date of the series has not yet been announced. Work is currently ongoing on the pilot episode (the first test episode).