Məşhur film seriala çevrilir
Medianews.az xəbər verir ki, məşhur aktyor Vin Dizel “Sürətli və Qəzəbli” franşizasının serial formatında ekranlara gələcəyini açıqlayıb.
7 milyard dollardan çox gəlir əldə edən layihə bu dəfə rəqəmsal platformada yayımlanacaq. Serialın NBCUniversal şirkətinə məxsus “Peacock” platformasında nümayiş olunacağı bildirilib.
Nyu-Yorkda keçirilən təqdimatda çıxış edən Vin Dizel bildirib ki, tamaşaçılar  uzun illərdir obrazların hekayələrinin daha geniş təqdim olunmasını istəyirdi. Aktyorun sözlərinə görə, serialda da filmin əsas ruhu və “ailə” anlayışı qorunacaq.
Layihənin yaradıcı heyətində “Anarxiyanın oğulları” (“Sons of Anarchy”) və “Mavinin çalarları” (“Shades of Blue”) serialları ilə tanınan Mayk Daniels və Vulf Koulman yer alacaq.
Franşizanın son filmi olan “Sonsuza qədər sürətli” (“Fast Forever”) filminin 2028-ci ildə təqdim olunması planlaşdırılır. Eyni zamanda ilk filmin 25 illiyi münasibətilə mayın 13-də Kann Film Festival çərçivəsində xüsusi nümayiş keçiriləcək.
Serialın yayım tarixi hələ açıqlanmayıb. Hazırda pilot bölüm (ilk sınaq bölüm) üzərində işlər davam edir.

Есть радостная новость для поклонников «Форсажа» («The Fast and the Furious»).
По сообщению Medianews.az, известный актер Вин Дизель заявил, что франшиза «Форсаж» выйдет в формате сериала.
Проект, который принес доход свыше 7 миллиардов долларов, на этот раз будет транслироваться на цифровой платформе. Сообщается, что сериал будет показан на платформе «Peacock», принадлежащей компании NBCUniversal.
Выступая на презентации в Нью-Йорке, Вин Дизель отметил, что зрители уже много лет хотят более широкого раскрытия историй персонажей. По словам актера, в сериале сохранится основная дух фильма и понятие «семьи».
В творческую команду проекта войдут Майк Дэниелс и Вулф Коулман, известные по сериалам «Сыны анархии» («Sons of Anarchy») и «Оттенки синего» («Shades of Blue»).
Показ последнего фильма франшизы «Форсаж навсегда» («Fast Forever») запланирован на 2028 год. Также 13 мая в рамках Каннского кинофестиваля состоится специальный показ, приуроченный к 25-летию первого фильма.
Дата выхода сериала пока не объявлена. В настоящее время ведется работа над пилотным эпизодом (первым пробным эпизодом).