Yarım ildə 13 nəfər korrupsiya başında yaxalandı
Bu ilin birinci yarısında korrupsiya törədən 13 nəfər cinayət başında yaxalanıb, 54 iş məhkəməyə göndərilib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Baş prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsində əməliyyat müşavirəsində bildirilib.
Qeyd olunub ki, əməliyyat qurumları tərəfindən 38 cinayət işi başlanıb. Keçirilmiş 15 əməliyyat-axtarış tədbiri nəticəsində korrupsiya cinayəti törədən 13 şəxs cinayət başında yaxalanıb, habelə axtarışda olan şəxslərdən 2 nəfər saxlanılaraq aidiyyəti üzrə təhvil verilib.
Hesabat dövründə Baş İdarənin İstintaq idarəsi tərəfindən 108 şəxs barəsində 78 cinayət işinin ibtidai istintaqı tamamlanıb. İstintaqı tamamlanmış cinayət işlərindən 102 şəxs barəsində 54 cinayət işi ittiham aktı ilə baxılması üçün aidiyyəti məhkəmələrə göndərilib.
Məhkəmələrə göndərilmiş 54 cinayət işindən 18-i az ağır, 31-i ağır, 5-i isə xüsusilə ağır cinayətlər kateqoriyasına aid olub. Həmin işlərdən 25-i çoxepizodlu və mürəkkəb xarakter daşıyıb.

In the first half of this year, 13 people committing corruption crimes were caught in the act, and 54 cases were sent to court.
Medianews.az reports that this was stated at an operational meeting at the Main Department for Combating Corruption under the Prosecutor General's Office.
It was noted that 38 criminal cases were initiated by the operational agencies. As a result of 15 conducted operational-search measures, 13 individuals committing corruption crimes were caught in the act, and of those wanted, 2 persons were detained and handed over to the relevant authorities.
During the reporting period, the Investigative Department of the Main Directorate completed the preliminary investigation of 78 criminal cases involving 108 persons. Of the completed investigations, 54 criminal cases involving 102 persons were sent to the relevant courts for trial with indictments.
Of the 54 criminal cases sent to the courts, 18 belonged to the category of less serious crimes, 31 to serious crimes, and 5 to especially serious crimes. Among these cases, 25 were of a multi-episode and complex nature.