“Zirə” qazandı, növbəti mərhələyə yüksəldi
Medianews.az biıdirir ki, Rəşad Sadıqovun baş məşqçisi olduğu kollektiv I təsnifat mərhələsinin cavab oyununda Gürcüstanın "Torpedo" komandasının qonağı olub.
Kutaisidəki "Şengeliya Arena"da keçirilən qarşılaşma Azərbaycan təmsilçisinin qələbəsi ilə yekunlaşıb - 3:0.
25 və 70-ci dəqiqələrdə Eren Aydın, 39-cu dəqiqədə Amin Seydiyev fərqlənib.
Sumqayıtdakı ilk matçda rəqibini üç cavabsız qolla üstələyən "Zirə" II təsnifat mərhələsinə vəsiqə qazanıb. "Qartallar" bu raundda Estoniyanın "Payde" klubu ilə üz-üzə gələcək. II təsnifat mərhələsinin matçları iyulun 23-ü və 30-da keçiriləcək.

"Зире" получила путёвку во второй квалификационный раунд Лиги конференций УЕФА.
Сайт Medianews.az сообщает, что коллектив под руководством главного тренера Рашада Садыгова в ответном матче первого квалификационного раунда гостил у грузинской команды "Торпедо".
Встреча, прошедшая на арене "Шенгелия" в Кутаиси, завершилась победой азербайджанского представителя - 3:0.
На 25-й и 70-й минутах отличился Эрен Айдын, на 39-й минуте забил Амин Сейдиев.
В первом матче в Сумгаите "Зире" выиграла у соперника со счётом 3:0 и тем самым обеспечила выход во второй квалификационный раунд. "Орлы" в этом раунде встретятся с эстонским клубом "Пайде". Матчи второго квалификационного раунда пройдут 23 и 30 июля.