Yarım ildə 1,4 milyon manatlıq əmlaka həbs qoyuldu
Bu ilin birinci yarımilində ibtidai istintaqı başa çatdırılmış və maddi ziyanla əlaqədar olan cinayət işləri üzrə özgə əmlakına vurulmuş 3 milyon 836 min 191 manat ziyanın ödənilməsi təmin olunub.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Baş prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsində əməliyyat müşavirəsində bildirilib.
Bundan başqa, vurulmuş maddi ziyanın ödənilməsinin təmin edilməsi məqsədilə 4 cinayət işi üzrə təqsirləndirilən şəxslərə məxsus ümumilikdə 1 milyon 412 min 345 manat dəyərində əmlak üzərinə həbs qoyulub.

In the first half of this year, the payment of 3,836,191 manat of damage caused to other people's property in criminal cases where the preliminary investigation was completed and related to material damage was ensured.
Medianews.az reports that this was stated at an operational meeting at the Main Department for Combating Corruption under the Prosecutor General's Office.
Furthermore, in order to ensure the payment of the inflicted material damage, property worth a total of 1,412,345 manat belonging to the accused persons in 4 criminal cases was seized.