Yarım ildə 1,4 milyon manatlıq əmlaka həbs qoyuldu
Bu ilin birinci yarımilində ibtidai istintaqı başa çatdırılmış və maddi ziyanla əlaqədar olan cinayət işləri üzrə özgə əmlakına vurulmuş 3 milyon 836 min 191 manat ziyanın ödənilməsi təmin olunub.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Baş prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsində əməliyyat müşavirəsində bildirilib.
Bundan başqa, vurulmuş maddi ziyanın ödənilməsinin təmin edilməsi məqsədilə 4 cinayət işi üzrə təqsirləndirilən şəxslərə məxsus ümumilikdə 1 milyon 412 min 345 manat dəyərində əmlak üzərinə həbs qoyulub.

В первом полугодии этого года по делам предварительного следствия и уголовным делам, связанным с имущественным ущербом, обеспечена выплата ущерба в размере 3 миллиона 836 тысяч 191 манат, нанесённого чужому имуществу.
По сообщению Medianews.az, об этом было заявлено на оперативном совещании в Главном управлении по борьбе с коррупцией при Генеральной прокуратуре.
Кроме того, с целью обеспечения выплаты причинённого имущественного ущерба в отношении обвиняемых по 4 уголовным делам наложен арест на имущество общей стоимостью 1 миллион 412 тысяч 345 манат.