ABŞ Daxili Təhlükəsizlik Nazirliyi əcnəbi tələbələrin, mədəni mübadilə proqramları iştirakçılarının və xarici media nümayəndələrinin ölkədə qalma qaydasında dəyişikliyi təsdiq edib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə "Reuters" ABŞ-nin Federal Reyestrində dərc olunan bildirişə istinadən məlumat yayıb.
Sənədə əsasən, hazırda qüvvədə olan və ABŞ-də qalma müddətinin təhsil, mübadilə proqramı və ya media şirkətinin ABŞ nümayəndəliyində iş müddətindən asılı olduğu sistemin əvəzinə, bu kateqoriyadan olan əcnəbilər üçün vizaların sabit etibarlılıq müddəti müəyyən ediləcək.
Daxili Təhlükəsizlik Nazirliyindən qeyd edilib ki, qəbul edilmiş qayda ABŞ Konqresi tərəfindən baxılmalıdır, bundan sonra isə onun qüvvəyə minmə tarixi müəyyən ediləcək.

Министерство внутренней безопасности США утвердило изменения в правилах пребывания иностранных студентов, участников программ культурного обмена и зарубежных журналистов в стране.
Как сообщает Medianews.az со ссылкой на опубликованное в Федеральном реестре США уведомление агентства «Reuters»,
в документе говорится, что вместо действующей сейчас системы, когда срок пребывания в США зависит от срока обучения, программы обмена или работы в представительстве СМИ на территории США, для иностранцев из этой категории будет установлен фиксированный срок действия визы.
В Министерстве внутренней безопасности отметили, что принятое правило должно быть рассмотрено Конгрессом США, после чего будет определена дата вступления его в силу.