Türkiyənin xarici işlər naziri Hakan Fidan Ukraynaya səfəri çərçivəsində ölkə Prezidenti Volodimir Zelenski ilə görüşüb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə "TRT Haber" məlumat yayıb.
Məlumata görə, görüş zamanı Zelenski H.Fidanı Ukraynanın II dərəcəli "Xidmətə görə" ordeni ilə təltif edib.
Bildirilib ki, orden Ukrayna qarşısında mühüm xidmətləri olan ölkə vətəndaşlarına, eləcə də xarici dövlətlərin nümayəndələrinə verilir.
Təltif dövlət idarəçiliyi və ictimai xidmət, diplomatiya, beynəlxalq münasibətlər, elm və təhsil, mədəniyyət və incəsənət, həmçinin iqtisadiyyat və sənaye sahələrinə verilən əhəmiyyətli töhfələrə görə təqdim olunur.

Turkey's Foreign Minister Hakan Fidan met with the country's President Volodymyr Zelensky during his visit to Ukraine.
Medianews.az reports that this was announced by "TRT Haber".
According to the information, during the meeting Zelensky awarded H. Fidan with Ukraine's II degree "Order of Merit".
It was stated that the order is given to citizens of the country who have important services to Ukraine, as well as representatives of foreign states.
The award is presented for significant contributions in the fields of public administration and service, diplomacy, international relations, science and education, culture and arts, as well as economy and industry.