Türkiyənin xarici işlər naziri Hakan Fidan Ukraynaya səfəri çərçivəsində ölkə Prezidenti Volodimir Zelenski ilə görüşüb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə "TRT Haber" məlumat yayıb.
Məlumata görə, görüş zamanı Zelenski H.Fidanı Ukraynanın II dərəcəli "Xidmətə görə" ordeni ilə təltif edib.
Bildirilib ki, orden Ukrayna qarşısında mühüm xidmətləri olan ölkə vətəndaşlarına, eləcə də xarici dövlətlərin nümayəndələrinə verilir.
Təltif dövlət idarəçiliyi və ictimai xidmət, diplomatiya, beynəlxalq münasibətlər, elm və təhsil, mədəniyyət və incəsənət, həmçinin iqtisadiyyat və sənaye sahələrinə verilən əhəmiyyətli töhfələrə görə təqdim olunur.

Министр иностранных дел Турции Хакан Фидан в рамках поездки на Украину встретился с президентом страны Владимиром Зеленским.
По сообщению Medianews.az, об этом информирует "TRT Haber".
Согласно информации, во время встречи Зеленский наградил Х. Фидана орденом «За заслуги» II степени Украины.
Отмечается, что этот орден присуждается гражданам страны и представителям иностранных государств, имеющим значительные заслуги перед Украиной.
Награда вручается за важный вклад в государственное управление и общественную службу, дипломатию, международные отношения, науку и образование, культуру и искусство, а также в экономику и промышленность.