Mərakeşli hücumçu "Bavariya"ya keçir
Saibari bu mövsüm Erediviziyada parlaq bir mövsüm keçirib, 37 oyunda 19 qol vurub və 9 məhsuldar ötürmə edib. Onun çıxışları ona Niderland liqasının ən yaxşı oyunçusu adını qazandırıb, Avropanın ən yaxşı klublarının diqqətini cəlb edib.
Futbolçuya maraq Braziliya ilə matçda vurduğu qoldan sonra artıb. Bir neçə gün əvvəl "Bavariya" konkret transfer təklifi verib və artıq oyunçu ilə 2031-ci ilə qədər müqavilə razılaşdırılıb.
Daha sonra klublar transferlə bağlı şifahi razılığa gəliblər. Müqavilənin yekunlaşdırılması yaxın günlərdə ABŞ-da keçirilməsi planlaşdırılan tibbi müayinədən sonra gözlənilir./Trend

Футболист ПСВ Исмаэль Саибари продолжит карьеру в «Баварии».
Отмечается, что мюнхенский клуб достиг соглашения по трансферу 25-летнего марокканского нападающего.
Саибари провел яркий сезон в Эредивизи, забив 19 голов и сделав 9 результативных передач в 37 играх. Его выступления принесли ему звание лучшего игрока чемпионата Нидерландов и привлекли внимание лучших клубов Европы.
Интерес к футболисту возрос после гола в матче с Бразилией. Несколько дней назад «Бавария» сделала конкретное предложение по трансферу, и с игроком уже согласован контракт до 2031 года.
Затем клубы достигли устной договоренности по трансферу. Окончательное заключение контракта ожидается в ближайшие дни после медицинского обследования, которое планируется пройти в США./Trend