Məktəb hücumlarının təsiri:
Türkiyədə ŞanlıurfaKahramanmaraşda baş verən hücumlardan sonra yayılan görüntü cəmiyyətdə geniş rezonans doğurub.
Medianews.az xəbər verir ki, bir uşağın dəftərlərini paltarına bərkidərək özünə “zireh” düzəltməsi diqqət çəkib.
Anası gördüklərindən sarsıldığını bildirərək, uşağın bir neçə gün əvvəl zirehlə bağlı suallar verdiyini deyib və “İndi onu məktəbə necə göndərim?” sözləri ilə narahatlığını ifadə edib.
Sosial şəbəkələrdə sürətlə yayılan görüntü uşaqların zorakılıq hadisələrindən necə təsirləndiyini yenidən gündəmə gətirib. Mütəxəssislər isə belə halların uşaqlarda qorxu və narahatlığı artırdığını vurğulayır.

В Турции в Шанлыурфе и в Кахраманмараше после произошедших атак распространившееся видео вызвало широкий резонанс в обществе.
Сообщает Medianews.az, что привлекло внимание, как один ребёнок прикрепил свои тетради к одежде, создав для себя «броню».
Мать, потрясённая увиденным, сказала, что ребёнок несколько дней назад задавал вопросы о броне и выразила своё беспокойство словами: «Как теперь мне отправлять его в школу?»
Быстро распространяющееся в социальных сетях видео вновь подняло вопрос о том, как дети воспринимают случаи насилия. Эксперты же подчёркивают, что такие случаи усиливают страх и тревогу у детей.