Türkiyədə liseyə silahlı hücum:
Medianews.az Haberle.com-a istinadən  xəbər verir ki, hadisə Şanlıurfanın Siverek rayonunda yerləşən Ahmet Koyuncu Peşə və Texniki Anadolu Liseyində baş verib.
19 yaşlı şəxs məktəbə daxil olaraq ov tüfəngi ilə ətrafa təsadüfi şəkildə atəş açıb.
Hadisə nəticəsində müəllimlər, şagirdlər, bir polis əməkdaşı və bufet işçisi daxil olmaqla 16 nəfər yaralanıb. Hücum edən şəxs daha sonra intihar edib.
Rəsmi məlumata görə, hücumçu məktəbin keçmiş şagirdi olub və yalnız 9-cu sinifə qədər burada oxuyub. Yaralılardan bir neçəsinin vəziyyəti orta ağırdır, digərlərinin müalicəsi davam edir.
Silahlı hücum anı təhlükəsizlik kameraları tərəfindən qeydə alınıb. Kadrlarda hücumçunun məktəbə atəş açaraq daxil olduğu görünür.

В Турции произошло вооруженное нападение на лицей.
Medianews.az со ссылкой на Haberle.com сообщает, что событие произошло в Профессиональном и Техническом Анатолийском лицее Ахмет Коюнчу, расположенном в районе Сиверек города Шанлыурфа.
19-летний молодой человек вошел в школу и случайным образом открыл огонь из охотничьего ружья.
В результате инцидента пострадали 16 человек, включая учителей, учеников, одного сотрудника полиции и рабочего буфета. Нападавший впоследствии покончил с собой.
Согласно официальной информации, нападавший был бывшим учеником школы и учился там только до 9 класса. Состояние нескольких пострадавших средней тяжести, лечение остальных продолжается.
Момент вооруженного нападения был зафиксирован камерами безопасности. На кадрах видно, как нападавший входит в школу, открывая огонь.