Məhkəmə katibi sevgilisinin onu
Türkiyənin İstanbul şəhərində məhkəmədə çalışan qadın katib sosial şəbəkədə tanış olduğu şəxsinin onu şantaj etdiyini iddia edir.
Medianews.az xəbər verir ki, həmin şəxsin onu aldadaraq pul aldığını və daha sonra gizli çəkilmiş görüntülərlə şantaj etdiyini bildirib.
Məlumata görə, M.A. adlı katib iki il əvvəl sosial mediada özünü “Kənan” kimi təqdim edən Halil Kızmaz ilə tanış olub. Bir müddət sonra tərəflər arasında yaxın münasibət yaranıb. İddialara əsasən, Kızmaz xarici investisiya saytları vasitəsilə yüksək qazanc vəd edərək qadını inandırıb və müxtəlif vaxtlarda ümumilikdə 232 min türk lirəsi alıb.
Bildirilir ki, tərəflərdən birinin işlədiyi məhkəmə binasındakı otaqda birlikdə olduqları anlar Halil Kızmaz tərəfindən gizli şəkildə telefona çəkilib. Qadın verdiyi pulu geri istədikdən sonra isə həmin görüntülərlə şantaj olunduğunu iddia edib. Mesajlarda şikayəti geri götürməyəcəyi halda görüntülərin ailəsinə və yaxınlarına göndəriləcəyi bildirildiyi qeyd olunur.
Şübhəli Halil Kızmaz ittihamları qəbul etməyib. O, telefon nömrəsinin özünə məxsus olduğunu desə də, göndərildiyi iddia olunan mesajları xatırlamadığını bildirib və görüntülərdəki şəxsin də özü olmadığını deyib.
Məlumata görə, Kızmazın daha əvvəl də şantaj maddəsi üzrə məhkumluğu olub. Prokurorluq onun barəsində “şantaj” ittihamı ilə cinayət işi açıb və araşdırma davam edir.

Court clerk by her lover
A female clerk working in a courthouse in Istanbul, Turkey, claims that a person she met on social media is blackmailing her.
Medianews.az reports that the person allegedly deceived her to obtain money and later blackmailed her with secretly recorded footage.
According to the information, a clerk named M.A. met a person named Halil Kızmaz, who introduced himself as "Kenan" on social media two years ago. After a while, a close relationship developed between the parties. According to allegations, Kızmaz convinced the woman by promising high profits through foreign investment websites and took a total of 232 thousand Turkish liras at different times.
It is reported that moments when the parties were together in a room at the courthouse where one of them worked were secretly filmed by Halil Kızmaz on a phone. After the woman asked for the money back, she claimed to have been blackmailed with that footage. The messages reportedly stated that if she did not withdraw her complaint, the footage would be sent to her family and relatives.
The suspect Halil Kızmaz denied the accusations. Although he said the phone number belonged to him, he stated that he did not remember the messages allegedly sent and claimed that the person in the footage was not him.
According to the information, Kızmaz had previously been convicted on blackmail charges. The prosecution has opened a criminal case against him on suspicion of "blackmail," and the investigation is ongoing.