Məhkəmə katibi sevgilisinin onu
Türkiyənin İstanbul şəhərində məhkəmədə çalışan qadın katib sosial şəbəkədə tanış olduğu şəxsinin onu şantaj etdiyini iddia edir.
Medianews.az xəbər verir ki, həmin şəxsin onu aldadaraq pul aldığını və daha sonra gizli çəkilmiş görüntülərlə şantaj etdiyini bildirib.
Məlumata görə, M.A. adlı katib iki il əvvəl sosial mediada özünü “Kənan” kimi təqdim edən Halil Kızmaz ilə tanış olub. Bir müddət sonra tərəflər arasında yaxın münasibət yaranıb. İddialara əsasən, Kızmaz xarici investisiya saytları vasitəsilə yüksək qazanc vəd edərək qadını inandırıb və müxtəlif vaxtlarda ümumilikdə 232 min türk lirəsi alıb.
Bildirilir ki, tərəflərdən birinin işlədiyi məhkəmə binasındakı otaqda birlikdə olduqları anlar Halil Kızmaz tərəfindən gizli şəkildə telefona çəkilib. Qadın verdiyi pulu geri istədikdən sonra isə həmin görüntülərlə şantaj olunduğunu iddia edib. Mesajlarda şikayəti geri götürməyəcəyi halda görüntülərin ailəsinə və yaxınlarına göndəriləcəyi bildirildiyi qeyd olunur.
Şübhəli Halil Kızmaz ittihamları qəbul etməyib. O, telefon nömrəsinin özünə məxsus olduğunu desə də, göndərildiyi iddia olunan mesajları xatırlamadığını bildirib və görüntülərdəki şəxsin də özü olmadığını deyib.
Məlumata görə, Kızmazın daha əvvəl də şantaj maddəsi üzrə məhkumluğu olub. Prokurorluq onun barəsində “şantaj” ittihamı ilə cinayət işi açıb və araşdırma davam edir.

Женщина-секретарь, работающая в суде в городе Стамбул, Турция, утверждает, что человек, с которым она познакомилась в социальной сети, шантажирует её.
Как сообщает Medianews.az, данный человек обманным путём взял у неё деньги, а затем стал шантажировать её скрытыми видеозаписями.
Согласно информации, секретарь по имени М.А. познакомилась два года назад в социальной сети с человеком, который представлялся Кенаном (Halil Kızmaz). Спустя некоторое время между ними установились близкие отношения. По утверждениям, Кызмаз обещал высокий доход через сайты иностранных инвестиций и убедил женщину, в разное время получив от неё в общей сложности 232 тысячи турецких лир.
Сообщается, что моменты их совместного пребывания в комнате в здании суда, где работает одна из сторон, были тайно записаны на телефон Халилом Кызмазом. После того как женщина потребовала вернуть деньги, она заявила, что стала жертвой шантажа с использованием этих видеозаписей. В сообщениях говорится, что если она не отзовёт жалобу, записи будут отправлены её семье и близким.
Подозреваемый Халил Кызмаз не признал обвинений. Он заявил, что номер телефона принадлежит ему, но не помнит сообщений, о которых идёт речь, а также утверждает, что на видео не он.
По данным, ранее Кызмаз уже был осуждён по статье о шантаже. Прокуратура возбудила уголовное дело против него по обвинению в "шантажe", следствие продолжается.