Mbappe prezident olmaq istəyir?
Fransa millisinin və İspaniyanın "Real Madrid” klubunun futbolçusu Kilyan Mbappe gələcəkdə siyasətə qoşulacağı və prezident seçkilərində iştirak edəcəyi ilə bağlı yayılan fikirlərə münasibət bildirib.
Hücumçu bu barədə "Le Parisien" nəşrinə müsahibəsində danışıb.
Gələcəkdə siyasətə atılmaq ehtimalı ilə bağlı sualı cavablandıran K.Mbappe prezident olmaq niyyətində olmadığını bildirib:
"Narahat olmayın, mən prezident olmayacağam. Mənə kifayət qədər nifrət edirlər", - deyə o qeyd edib.
Qeyd edək ki, Fransa millisi 2026-cı il dünya çempionatında I qrupda mübarizə aparacaq. Didye Deşamın rəhbərlik etdiyi komanda qrup mərhələsində Seneqal, İraq və Norveç yığmaları ilə qarşılaşacaq./Teleqraf

Футболист сборной Франции и испанского клуба "Реал Мадрид" Килиан Мбаппе прокомментировал распространившиеся слухи о том, что в будущем он присоединится к политике и примет участие в президентских выборах.
Нападающий рассказал об этом в интервью изданию "Le Parisien".
Отвечая на вопрос о возможности занятия политикой в будущем, К. Мбаппе заявил, что не намерен становиться президентом:
"Не беспокойтесь, я не стану президентом. Меня и так достаточно ненавидят", - отметил он.
Отметим, что сборная Франции будет бороться в группе I на чемпионате мира 2026 года. Команда под руководством Дидье Дешама встретится на групповом этапе с командами Сенегала, Ирака и Норвегии./Телеграф