Mbappe prezident olmaq istəyir?
Fransa millisinin və İspaniyanın "Real Madrid” klubunun futbolçusu Kilyan Mbappe gələcəkdə siyasətə qoşulacağı və prezident seçkilərində iştirak edəcəyi ilə bağlı yayılan fikirlərə münasibət bildirib.
Hücumçu bu barədə "Le Parisien" nəşrinə müsahibəsində danışıb.
Gələcəkdə siyasətə atılmaq ehtimalı ilə bağlı sualı cavablandıran K.Mbappe prezident olmaq niyyətində olmadığını bildirib:
"Narahat olmayın, mən prezident olmayacağam. Mənə kifayət qədər nifrət edirlər", - deyə o qeyd edib.
Qeyd edək ki, Fransa millisi 2026-cı il dünya çempionatında I qrupda mübarizə aparacaq. Didye Deşamın rəhbərlik etdiyi komanda qrup mərhələsində Seneqal, İraq və Norveç yığmaları ilə qarşılaşacaq./Teleqraf

Does Mbappe want to be president?
Kylian Mbappe, a player for the French national team and Spain's "Real Madrid" club, has responded to rumors about him joining politics in the future and participating in presidential elections.
The forward spoke about this in an interview with the publication "Le Parisien".
When asked about the possibility of entering politics in the future, K. Mbappe stated that he has no intention of becoming president:
"Don't worry, I will not be president. They hate me enough," he said.
It should be noted that the French national team will compete in Group I at the 2026 World Cup. The team, led by Didier Deschamps, will face Senegal, Iraq, and Norway in the group stage./Telegraf