Marqarita Simonyan ərini gizli basdırıb
Medianews.az bildirir ki, Tiqran Keosayan sentyabrın 26-da 59 yaşında Rusiya paytaxtı Moskvada ölüb. Sentyabrın 28-də Moskvada erməni kilsəsində onunla vida mərasimi keçirilib. Mərasimdə ölkənin bir sıra tanınmış şəxsləri iştirak ediblər. Sonda Keosayanın tabutu hamının gözü qabağında kilsədən çıxarılıb və naməlum istiqamətə aparılıb. Onun harada basdırıldığı indiyədək ictimaiyyətə açıqlanmayıb.
Medianews.az qeyd edir ki, hazırda bu məsələ sosial şəbəkələrin Rusiya və Ukrayna seqmentində geniş müzakirə olunur. “Keosayan harada basdırılıb?”, “Dəfndə kimlər iştirak edib?” kimi cavabsız suallar verilir. Hətta bəziləri Keosayanın qəbri üstünə gül dəstəsi qoymaq istədiyini bildirsə də, sualına cavab tapmır.
Tiqran Keosayan erməni əsilli jurnalist, Rusiyanın RT kanalının baş redaktoru Marqarita Simonyanın əri olub. Ər-arvad Putin rejiminin, Ukrayna müharibəsinin qatı tərəfdarı və təbliğatçısı kimi ad çıxarıb. Bəziləri Keosayanın basdırıldığı yerin məhz bu səbəbdən gizlədildiyini düşünürlər. Onların iddiasına görə, bugünlərdə özünün də ağır xəstə olduğunu açıqlamış 45 yaşlı Marqarita Simonyan Putin rejimindən, xüsusilə Ukrayna müharibəsindən yanıqlı olanların Keosayanın qəbrini təhqir edəcəyindən qorxur.

The burial place of Tigran Keosayan, a Russian director and producer of Armenian origin, is kept secret.
Medianews.az reports that Tigran Keosayan died at the age of 59 on September 26 in Moscow, the capital of Russia. On September 28, a farewell ceremony was held for him at an Armenian church in Moscow. Several well-known figures in the country attended the ceremony. At the end, Keosayan’s coffin was taken out of the church in front of everyone and moved in an unknown direction. His burial place has not been disclosed to the public to date.
Medianews.az notes that this matter is currently widely discussed on social media in the Russian and Ukrainian segments. Questions like "Where was Keosayan buried?" and "Who attended the funeral?" remain unanswered. Some even say that they wanted to place a bouquet of flowers on Keosayan’s grave but cannot find an answer to that question.
Tigran Keosayan was the husband of Margarita Simonyan, a journalist of Armenian origin and the editor-in-chief of Russia’s RT channel. The couple are known as staunch supporters and propagandists of the Putin regime and the war in Ukraine. Some believe that the reason for concealing Keosayan’s burial place is precisely this. According to their claim, 45-year-old Margarita Simonyan, who recently announced she herself is seriously ill, fears that those who are embittered by the Putin regime, especially the war in Ukraine, might desecrate Keosayan’s grave.