Maks Ferstappenin planları bəlli oldu
"Formula-1"in dördqat çempionu, 28 yaşlı niderlandlı ulduz sürücü Maks Ferstappen karyerası ilə bağlı mühüm qərar qəbul edib.
Medianews.az Oxu.Az-a istinadən xəbər verir ki, o, yarışlardan heç bir fasilə götürmədən 2026-cı il mövsümünün sonunadək, hətta bəlkə də daha uzun müddətə "Red Bull" komandasının heyətində çıxışını davam etdirməyi planlaşdırır.
Jurnalist Conatan Makevoy idmançının komandaya bağlılığını xüsusi vurğulayıb:
"Əldə etdiyimiz məlumata görə, təbiətcə sadiq insan olan Ferstappen hazırda komandanı tərk etməyi düşünmür və ilin sonuna kimi, bəlkə də daha uzun müddətə "Red Bull"da qalacaq. Məlumatlı mənbələr mənə bildirdilər ki, o, bütün "Formula-1" karyerasını keçirdiyi və böyük uğurlar qazandığı təşkilata sadiq qalmaq istəyir".

Medianews.az, referring to Oxu.Az, reports that he plans to continue competing for the "Red Bull" team without taking any breaks from races until the end of the 2026 season, and perhaps even longer.
Journalist Jonathan McEvoy specially emphasized the athlete's loyalty to the team:
"According to the information we have obtained, Verstappen, who is naturally a loyal person, is currently not considering leaving the team and will stay at Red Bull until the end of the year, possibly longer. Informed sources told me that he wants to remain loyal to the organization where he has spent his entire Formula 1 career and achieved great success."