Maks Ferstappenin planları bəlli oldu
"Formula-1"in dördqat çempionu, 28 yaşlı niderlandlı ulduz sürücü Maks Ferstappen karyerası ilə bağlı mühüm qərar qəbul edib.
Medianews.az Oxu.Az-a istinadən xəbər verir ki, o, yarışlardan heç bir fasilə götürmədən 2026-cı il mövsümünün sonunadək, hətta bəlkə də daha uzun müddətə "Red Bull" komandasının heyətində çıxışını davam etdirməyi planlaşdırır.
Jurnalist Conatan Makevoy idmançının komandaya bağlılığını xüsusi vurğulayıb:
"Əldə etdiyimiz məlumata görə, təbiətcə sadiq insan olan Ferstappen hazırda komandanı tərk etməyi düşünmür və ilin sonuna kimi, bəlkə də daha uzun müddətə "Red Bull"da qalacaq. Məlumatlı mənbələr mənə bildirdilər ki, o, bütün "Formula-1" karyerasını keçirdiyi və böyük uğurlar qazandığı təşkilata sadiq qalmaq istəyir".

Четырёхкратный чемпион "Формулы-1", 28-летний голландский гонщик Макс Ферстаппен принял важное решение относительно своей карьеры.
Medianews.az, ссылаясь на Oxu.Az, сообщает, что он планирует продолжать выступать в составе команды "Red Bull" без перерывов в гонках до конца сезона 2026 года, а возможно и дольше.
Журналист Джонатан Макэвой особо отметил преданность спортсмена команде:
"По имеющейся у нас информации, Ферстаппен, будучи по натуре преданным человеком, в настоящее время не думает покидать команду и останется в "Red Bull" до конца года, а может и дольше. Информированные источники сообщили мне, что он хочет оставаться верным организации, в которой провёл всю свою карьеру в "Формуле-1" и добился больших успехов".