Lüksemburqun qadın futbolçularına nalayiq mesaj yazan məşqçi işdən çıxarılıb
Lüksemburqun futbol üzrə qadınlardan ibarət milli komandasının baş məşqçisi Daniel Santos nalayiq mesajlara görə vəzifəsindən azad edilib.
Bu barədə Lüksemburq Futbol Federasiyasının mətbuat xidməti məlumat yayıb.
Bildirilib ki, mütəxəssis milli komandanın bir neçə futbolçusuna nalayiq məzmunlu mesajlar göndərməkdə ittiham olunur və bəzi oyunçular onun davranışından şikayət ediblər.
Federasiyanın açıqlamasında vurğulanıb ki, bu cür davranış etik dəyərlərə və qarşılıqlı hörmət prinsiplərinə ziddir. İddialardan xəbər tutan kimi, futbolçuların qorunması və idman mühitinin bütövlüyünün təmin edilməsi üçün dərhal tədbirlər görülüb. Toplanan sübutlar və oyunçuların məşqçiyə etimadını itirməsi gələcək əməkdaşlığı mümkünsüz edib.
44 yaşlı Santos 2020-ci ilin avqustundan Lüksemburq qadın millisinin baş məşqçisi idi. Onun rəhbərliyi dövründə komanda nə dünya çempionatına, nə də Avropa çempionatına vəsiqə qazana bilib./report.az

Игрокам женской сборной Люксембурга, которым написали непристойное сообщение
Главный тренер женской сборной Люксембурга по футболу Даниэль Сантос был освобожден от должности из-за неподобающих сообщений.
Об этом сообщила пресс-служба Футбольной федерации Люксембурга.
Отмечается, что специалист обвиняется в отправке неподобающих сообщений нескольким футболисткам национальной команды, и некоторые игроки пожаловались на его поведение.
В заявлении федерации подчеркивается, что такое поведение противоречит этическим ценностям и принципам взаимного уважения. Как только стало известно о претензиях, были приняты немедленные меры для защиты игроков и обеспечения целостности спортивной среды. Собранные доказательства и потеря доверия игроков к тренеру сделали дальнейшее сотрудничество невозможным.
44-летний Сантос был главным тренером женской сборной Люксембурга с августа 2020 года. Под его руководством команда не смогла квалифицироваться ни на чемпионат мира, ни на чемпионат Европы./report.az