Lerikdə qarın qalınlığı 116 sm-ə çatıb -
Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin yanvarın 21-i saat 10:00-a olan məlumatına əsasən ölkə ərazisinin əksər yerlərində yağıntılı hava şəraiti davam edir. Sulu qar, qar yağır.
Yağan qarın qalınlığı Lerikdə 116, Astaranın dağlıq ərazilərində 70, Yardımlıda 49, Əlibəy (Zaqatala) və Kəlbəcərdə 42, Şahbuzda 32, Sarıbaşda (Qax) 28, Şuşada 27, Kişçayda (Şəki) 24, Xızıda 22, Xankəndi və Qrızda 20, Xaltanda 18, Cəlilabadda 16, Laçın və Qubadlıda 15, Lazada (Qusar) 15, Şamaxı və Şirvanda 13, İvanovka (İsmayıllı) və Xınalıqda 12, Xocalı, Qobustan və Şərurda 10, Şahdağ və Biləsuvarda 9, Quba və Gədəbəydə 8, Füzuli və Oğuzda 7, İmişli və Naxçıvanda 6, Daşkəsən, Qəbələ və Sədərəkdə 5, Tərtər, Ağdam və Göyçayda 3, Ceyrançöldə 2, Ordubad, Ağsu, Bərdə və Naftalanda 1 sm-dir.
Düşən yağıntının miqdarı Beyləqan və Lənkəranda 24, Bakıda və Abşeron yarımadasında 15, Sabirabadda 13, Astarada 12, Kürdəmirdə 9, Tovuz, Zərdab və Mingəçevirdə 6, Balakən və Yevlaxda 5, Gəncə və Şəmkirdə 4, Ağstafa və Neftçalada 3, Şabranda 2, Göygöldə 1 mm-dir.
Sumqayıt, Göygöl, Gəncə, Naftalan, Şəmkir, Balakən, Qax, Şəki, Oğuz, Qəbələ, Şamaxı, Qobustan, Qrız, Yardımlı, Lerikdə duman müşahidə olunur, görünüş məsafəsi 500 metrədək məhdudlaşır.
Havanın minimal temperaturu Bakıda və Abşeron yarımadasında 1, Aran rayonlarında 2, Naxçıvan MR-da 15, dağlıq rayonlarda 9, yüksək dağlıq ərazilərdə 18 dərəcəyədək şaxta qeydə alınıb.
Ölkə ərazisində yanvarın 21-i gündüzdən hava şəraitinin mülayimləşəcəyi, 22-25-də əksər rayonlarda əsasən yağmursuz keçəcəyi, temperaturun tədricən yüksələcəyi, mülayim cənub-qərb küləyinin üstünlük təşkil edəcəyi gözlənilir.

In Lerik, the snow thickness has reached 116 cm -
According to the information of the National Hydrometeorology Service as of January 21 at 10:00, rainy weather conditions continue in most parts of the country. Wet snow and snow are falling.
The thickness of the fallen snow is 116 cm in Lerik, 70 cm in the mountainous areas of Astara, 49 cm in Yardimli, 42 cm in Alibey (Zagatala) and Kalbajar, 32 cm in Shahbuz, 28 cm in Saribash (Gakh), 27 cm in Shusha, 24 cm in Kishchay (Sheki), 22 cm in Khizi, 20 cm in Khankendi and Griz, 18 cm in Khaltan, 16 cm in Jalilabad, 15 cm in Lachin and Gubadli, 15 cm in Laza (Gusar), 13 cm in Shamakhi and Shirvan, 12 cm in Ivanovka (Ismayilli) and Khinalig, 10 cm in Khojali, Gobustan and Sharur, 9 cm in Shahdagh and Bilasuvar, 8 cm in Guba and Gadabay, 7 cm in Fuzuli and Oguz, 6 cm in Imishli and Nakhchivan, 5 cm in Dashkasan, Gabala and Sadarak, 3 cm in Tartar, Agdam and Goychay, 2 cm in Jeyranchol, and 1 cm in Ordubad, Agsu, Barda and Naftalan.
The amount of precipitation is 24 mm in Beylagan and Lankaran, 15 mm in Baku and the Absheron Peninsula, 13 mm in Sabirabad, 12 mm in Astara, 9 mm in Kurdamir, 6 mm in Tovuz, Zardab and Mingachevir, 5 mm in Balakan and Yevlakh, 4 mm in Ganja and Shamkir, 3 mm in Agstafa and Neftchala, 2 mm in Shabran, and 1 mm in Goygol.
Fog is observed in Sumgait, Goygol, Ganja, Naftalan, Shamkir, Balakan, Gakh, Sheki, Oguz, Gabala, Shamakhi, Gobustan, Griz, Yardimli, and Lerik, limiting visibility to up to 500 meters.
The minimum air temperature was recorded as minus 1 degree in Baku and the Absheron Peninsula, minus 2 degrees in the Aran regions, minus 15 degrees in the Nakhchivan Autonomous Republic, minus 9 degrees in mountainous regions, and minus 18 degrees in high mountainous areas.
Across the country, the weather is expected to moderate during the day on January 21, to be mainly dry in most regions from the 22nd to the 25th, temperatures to gradually rise, and a moderate south-west wind is expected to prevail.