Lənkəranda fərdi yaşayış evində yanğın -
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin “112” qaynar telefon xəttinə Lənkəran rayonunun Viravul kəndində fərdi yaşayış evində yanğın baş verməsi barədə məlumat daxil olub.
Məlumatla əlaqədar dərhal əraziyə FHN-in Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin Lənkəran Rayon Yanğından Mühafizə Hissəsinin qüvvələri cəlb olunub.
Yanğınsöndürənlərin çevik müdaxiləsi sayəsində vətəndaşa məxsus birmərtəbəli fərdi yaşayış evində baş vermiş yanğın genişlənməsinə imkan verilmədən qısa müddətdə söndürülüb.
Yanğın nəticəsində ümumi sahəsi 200 kv.m olan dördotaqlı evin bir otağının yanar konstruksiyaları 12 kv.m sahədə yanıb. Evin böyük hissəsi yanğından mühafizə olunub.

В экстренную службу МЧС «112» поступила информация о пожаре в частном жилом доме в селе Вирауля Ленкоранского района.
Как сообщает Medianews.az, об этом информирует МЧС.
В связи с полученной информацией на место происшествия незамедлительно были направлены силы Ленкоранского районного пожарного подразделения Государственной службы по защите от пожаров МЧС.
Благодаря оперативному вмешательству пожарных пожар в одноэтажном частном жилом доме, принадлежащем гражданину, был быстро потушен, не допуская его распространения.
В результате пожара горючие конструкции одной комнаты четырехкомнатного дома общей площадью 200 кв.м. выгорели на площади 12 кв.м. Большая часть дома была защищена от пожара.