Kredit və əmanət hesabatında nələr var?
2026-cı il fevralın 1-nə Azərbaycanda 30 milyard manata yaxın kredit, 16,6 milyard manatdan çox əmanət rəsmiləşib, kreditlərin 22,7 milyard manatı, əmanətlərin 14,6 milyard manatı paytaxt Bakının payına düşüb.
Medianews.az hesabatı yayan Mərkəzi Banka istinadla bildirir ki, 22 bankın cəmi aktivləri 56,9 milyard manatı, cəmi öhdəlikləri 49,5 milyard manatı ötüb.
Statistik bülletenə görə, ölkədə 557,5 milyon manat problemli (ödəniş vaxtı keçmiş) kredit rəsmiləşib. 2026-cı il 524,5 milyon manatla başlamışdı.

Что включено в отчет о кредитах и вкладах?
На 1 февраля 2026 года в Азербайджане оформлены кредиты на сумму около 30 миллиардов манатов, и депозиты на сумму более 16,6 миллиардов манатов, при этом кредиты на сумму 22,7 миллиарда манатов и депозиты на сумму 14,6 миллиарда манатов приходятся на столицу Баку.
Medianews.az со ссылкой на Центральный банк сообщает, что совокупные активы 22 банков превысили 56,9 миллиарда манатов, совокупные обязательства — 49,5 миллиарда манатов.
Согласно статистическому бюллетеню, в стране оформлены проблемные кредиты (с просроченным сроком платежа) на сумму 557,5 миллионов манатов. Год 2026 начался с показателя 524,5 миллиона манатов.