Kəlbəcərdə azyaşlının çaya düşməsi hadisəsinin
Kəlbəcər rayonu Çəpli kəndində axtarışları davam edən 2015-ci il təvəllüdlü Abutalıbov Yaqub Zabil oğlunun çaya düşməsi hadisəsinin detalları məlum olub.
Kəlbəcər rayonunda Bərpa Tikinti və İdarəetmə Xidmətindən verilən məlumata görə, azyaşlı ailə üzvləri ilə birlikdə arıçılıq fəaliyyəti ilə məşğul olduqları ərazidə olarkən su götürmək məqsədilə çaya yaxınlaşıb və ehtiyatsızlıq nəticəsində suya düşüb.
Hadisə zamanı ailə üzvləri də yaxınlıqda olublar. Çay sahilində içərisində su olan bidon aşkarlanıb.
Hazırda Azərbaycan Respublikasının Fövqəladə Hallar Nazirliyinin axtarış-xilasetmə qüvvələri və Daxili İşlər Nazirliyinin əməkdaşları tərəfindən ərazidə intensiv axtarış-xilasetmə tədbirləri davam etdirilir. Eyni zamanda, FHN-in dalğıc-xilasediciləri tərəfindən sualtı axtarış işləri həyata keçirilir.

Стали известны детали инцидента с падением в реку 2015 года рождения Абуталыбова Якуба Забиль оглу, поиски которого продолжаются в селе Чаплы Кельбаджарского района.
По информации, предоставленной из Службы восстановления, строительства и управления Кельбаджарского района, несовершеннолетний вместе с членами семьи находился в районе, где они занимались пчеловодством, подошёл к реке с целью взять воду и в результате неосторожности упал в воду.
В момент происшествия члены семьи также находились поблизости. На берегу реки был обнаружен бидон с водой.
В настоящее время поисково-спасательные работы на месте ведутся сотрудниками поисково-спасательных сил Министерства по чрезвычайным ситуациям Азербайджанской Республики и Министерства внутренних дел. В то же время водолазы-спасатели МЧС проводят подводные поисковые работы.