Kəlbəcərdə azyaşlının çaya düşməsi hadisəsinin
Kəlbəcər rayonu Çəpli kəndində axtarışları davam edən 2015-ci il təvəllüdlü Abutalıbov Yaqub Zabil oğlunun çaya düşməsi hadisəsinin detalları məlum olub.
Kəlbəcər rayonunda Bərpa Tikinti və İdarəetmə Xidmətindən verilən məlumata görə, azyaşlı ailə üzvləri ilə birlikdə arıçılıq fəaliyyəti ilə məşğul olduqları ərazidə olarkən su götürmək məqsədilə çaya yaxınlaşıb və ehtiyatsızlıq nəticəsində suya düşüb.
Hadisə zamanı ailə üzvləri də yaxınlıqda olublar. Çay sahilində içərisində su olan bidon aşkarlanıb.
Hazırda Azərbaycan Respublikasının Fövqəladə Hallar Nazirliyinin axtarış-xilasetmə qüvvələri və Daxili İşlər Nazirliyinin əməkdaşları tərəfindən ərazidə intensiv axtarış-xilasetmə tədbirləri davam etdirilir. Eyni zamanda, FHN-in dalğıc-xilasediciləri tərəfindən sualtı axtarış işləri həyata keçirilir.

Details of the incident in which 2015-born Abutalıbov Yaqub Zabil oglu fell into the river while the search continues in the village of Çəpli in the Kalbajar district have been revealed.
According to information from the Repair Construction and Management Service in the Kalbajar district, the minor, while in the area engaged in beekeeping activities together with family members, approached the river to get water and fell into the water due to carelessness.
Family members were also nearby at the time of the incident. A container with water inside was found on the riverbank.
Currently, intensive search and rescue operations are ongoing in the area by the search and rescue forces of the Ministry of Emergency Situations of the Republic of Azerbaijan and employees of the Ministry of Internal Affairs. At the same time, underwater search operations are being carried out by divers and rescuers of the Ministry of Emergency Situations.