Jurnalist restoranda güllələnərək öldürüldü -
Meksikada jurnalist Fransisko Alexandro restoranda səhər yeməyi yeyərkən silahlı hücuma məruz qalaraq həlak olub.
Medianews.az xəbər verir ki, yerli polisin məlumtına görə, hadisə Oaxaka şəhərinə bağlı San Pablo Etla qəsəbəsində baş verib.
Hücum zamanı bir qadın da yaralanıb.
Oaxaka ştatının qubernatoru Salomon Xara hadisəni pisləyərək istintaqın federal qurumlarla birgə aparılması barədə göstəriş verdiyini açıqlayıb.
"Sərhədsiz Reportyorlar" (RSF) təşkilatının məlumatına görə, Leyva 2026-cı ildə Meksikada qətlə yetirilən yeddinci jurnalistdir.
Bildirilir ki, jurnalistin sosial şəbəkədəki son paylaşımında yerli hakimiyyət nümayəndələrinin də iştirak etdiyi Guelaguetza festivalının təşkilinə dair tənqidi fikirlər yer alıb.

Journalist Francisco Alexandro was killed in Mexico after being subjected to an armed attack while having breakfast at a restaurant.
Medianews.az reports that, according to local police information, the incident occurred in the town of San Pablo Etla, near the city of Oaxaca.
A woman was also injured during the attack.
Salomon Jara, the governor of Oaxaca state, condemned the incident and announced that he ordered the investigation to be conducted jointly with federal agencies.
According to the organization "Reporters Without Borders" (RSF), Leyva is the seventh journalist killed in Mexico in 2026.
It is reported that the journalist's last post on social media included critical opinions about the organization of the Guelaguetza festival, which was attended by representatives of the local government.