İtaliyadan "Qalatasaray"a transfer siqnalı: Hakan Çalhanoğlu qərarını verə bilər
Medianews.az BAKU.WS-ə istinadən xəbər verir ki, klub rəhbərliyi futbolçunun 2027-ci ildə başa çatacaq müqaviləsini uzatmaq niyyətindədir.
Lakin Hakan Çalhanoğlunun özünün karyerasını Türkiyədə davam etdirmək və "Galatasaray" klubuna transfer olmaq istədiyi bildirilir.
İddialara görə, "Inter" rəhbərliyi futbolçunun müqavilə müddəti bitənə qədər komandada qalmasını istəyir. Baş məşqçi Çivu da Çalhanoğlunun heyətdə saxlanılmasının tərəfdarıdır.
İtaliyanın "La Gazzetta dello Sport" nəşrinin yazdığına görə, Türkiyə millisinin futbolçusu ailə köklərini nəzərə alaraq "Qalatasaray" variantına müsbət yanaşır.

Medianews.az, referring to BAKU.WS, reports that the club management intends to extend the footballer's contract, which expires in 2027.
However, it is reported that Hakan Çalhanoğlu himself wants to continue his career in Turkey and transfer to the club "Galatasaray".
According to claims, the "Inter" management wants the footballer to stay with the team until the end of his contract period. Head coach Çivu also supports keeping Çalhanoğlu in the squad.
According to the Italian publication "La Gazzetta dello Sport", the Turkish national team player is positively inclined towards the "Galatasaray" option, considering his family roots.
The final decision about Hakan Çalhanoğlu's future is expected to be made during the summer transfer period.