İsrail İranı vudu: Təbrizə də zərbə endirdi
İsrail Müdafiə Qüvvələri İrandakı hərbi hədəflərə zərbələr endirdiyini təsdiqləyib. İsrail Müdafiə Qüvvələrinin məlumatına görə, İsrail havadan atılan ballistik raketlərdən istifadə edib.
İran dövlət mediasının məlumatına əsasən, partlayışlar Tehran, Təbriz və İsfahanda qeydə alınıb.
Qeyd edək ki, ötən ABŞ prezidenti Donald Tramp İsrailin baş naziri Benyamin Netanyahu ilə telefon danışığı keçirib. O, danışıqdan əvvəl “Bibi”dən İrana cavab zərbələri endirməməsini istəyəcəyini açıqlamışdı. Belə görünür ki, Netanyahu onun xahişinə əməl etməyib.
İran hakimiyyəti isə Tehranın səmasını uçuşlar üçün bağlayıb. Eyni zamanda SEPAH İsraildə vurulacaq çoxlu hədəflər müəyyənləşdirdiyini açıqlayıb./ Musavat.com

The Israeli army has struck military targets in Iran.
The Israeli Defense Forces have confirmed that they have struck military targets in Iran. According to the Israeli Defense Forces, Israel used ballistic missiles launched from the air.
According to Iranian state media, explosions were recorded in Tehran, Tabriz, and Isfahan.
It should be noted that former U.S. President Donald Trump held a phone conversation with Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu. Before the call, he had announced that he would ask “Bibi” not to retaliate against Iran. It seems that Netanyahu did not comply with his request.
The Iranian authorities have closed Tehran’s airspace for flights. At the same time, the IRGC announced that it has identified numerous targets in Israel./ Musavat.com