“İşə rəqqasə kimi başlamışam, ayıbdır ee, niyə yalan danışırsınız axı?” -
“Bəziləri efirdə yalandan deyir ki, Rəşid Behbudovla birgə işləmişik. Heç bəlkə bir dəfə də onu yaxından görməyiblər. Qadın xeylağı bunu deyəndə eybi yoxdur, amma dərd orasıdır ki, bunu kişilər deyir. Ayıbdır! Nəyə lazımdır axı?! Yalandır! Adama gülünc gəlir! Məndən əvvəl İlhamə Quliyeva, Tamara Ağamirova, Eldar Axundov onunla çalışıb. Məni də Rəşid müəllimin yanına Eldar Axundov gətirib. O bir gün dedi ki, Rəşid müəllimə solist lazımdır. Biz də o vaxtlar Eldarla birgə Sumqayıtda Oqtay Kazıminin estrada orkestrinin solisti idik. Mən sizə 69-70-ci illərdən danışıram. Məndən sonra ora Xədicə Abbasova gəlib. Hətta bir dəfə Xədicə məni yolda görüb dedi ki, “hamı mənə deyir ki, sən Ruhəngizə oxşayırsan”. Dedim ki, sən məndən də gözəlsən. Daha sonra Akif İslamzadə, Cavan Zeynallı, Firuzə İbadova, Kəmalə Rəhimli, Almaz Ələsgərli və Səbinə İlyasova Rəşid müəllimlə birlikdə çalışıb”.
Bunu Medianews.az-a açıqlamasında əməkdar artist Ruhəgiz Musəvi deyib.
O daha sonra əlavə edib: “Rəşid müəllim özü filmə çəkilirdi. Bizi də müvəqqəti azad etmişdi. Mən də o ərəfədə həm kinoya çəkildim, həm də filarmoniyaya getdim. Filarmoniyada məni ən birinci rəqqasə kimi işə götürdülər. Bunu ilk dəfədir deyirəm. Xalq artisti Xumar Zülfüqarova ansamblın bədii rəhbəri idi. Qısa zaman ərzində işlədim və gördüm ki, bu mənlik deyil. Sonra yenidən öz müğənnilik sənətimə qayıtdım”.
Ruhəngiz Musəvi bildirib ki, Rəşid Behbudov onu yenidən teatra dəvət etsə də müəyyən səbəblər üzündən getməyib: "1976-cı ildə ailə həyatı qurdum. Üstündən bir müddət keçdi. Bir gün Kamil Vəzirov mənə zəng etdi. O axı ansamblın bədii rəhbəri idi. Dedi ki, "ay Ruhəngiz, gəl yenidən Rəşid Behbudovla birlikdə çalışaq". Onlarda da axı qastrol səfərləri olurdu. Demək olar ki, hər ay qastrola gedirdilər. O vaxt qızımı da götürüb getdim Rəşid müəllimin yanına. Ona dedim ki, qızımı qoyub qastrol səfərlərinə gedə bilmərəm. Sağ olsun, məni başa düşdü. Onun kimi sənətkar, ustad pilləkənlərdən düşüb qədər məni qapıya qədər ötürdü. Görün o necə sadə insan idi. Hər zaman da sevinərək deyirəm ki, o mənim ustadımdır” .

"I started as a dancer, it's embarrassing, why do you lie?" -
“Some people falsely say on air that they have worked together with Rashid Behbudov. Perhaps they have never even seen him closely once. It is not a problem when some women say this, but the issue is that men say it. It’s shameful! Why is it even necessary?! It’s a lie! It makes one laugh! Before me, Ilhama Guliyeva, Tamara Agamirova, Eldar Akhundov worked with him. Eldar Akhundov brought me to teacher Rashid. One day he said that teacher Rashid needed a soloist. At that time, Eldar and I were soloists of Oqtay Kazimi’s pop orchestra in Sumgait. I am talking about 1969-70. After me, Khadija Abbasova came there. Once, Khadija saw me on the street and said, ‘Everyone tells me that I look like Ruhangiz.’ I said that she is even more beautiful than me. Later, Akif Islamzade, Cavan Zeynalli, Firuze Ibadova, Kamala Rahimli, Almaz Alasgarli, and Sabina Ilyasova worked together with teacher Rashid.”
This was said by honored artist Ruhangiz Musavi in her statement to Medianews.az.
She added further: “Teacher Rashid himself was filming a movie. He temporarily freed us [from work]. At that time, I both acted in movies and also went to the Philharmonic. They hired me first of all as a dancer in the Philharmonic. This is the first time I am saying this. People’s artist Khumar Zulfuqarova was the artistic director of the ensemble. I worked there for a short time and realized that it was not for me. Then I returned to my own singing art.”
Ruhangiz Musavi stated that although Rashid Behbudov invited her again to the theater, she did not go for certain reasons: “In 1976, I got married. Some time passed. One day, Kamil Vezirov called me. He was the artistic director of the ensemble. He said, ‘Hey Ruhangiz, come work with Rashid Behbudov again.’ They used to have touring trips. They basically went on tour every month. At that time I took my daughter and went to teacher Rashid. I told him that I could not leave my daughter and go on tour trips. Thanks to him, he understood me. An artist and master like him took me like a child and walked me to the door. See what a humble person he was. I always say with joy that he is my teacher.”