“İşə rəqqasə kimi başlamışam, ayıbdır ee, niyə yalan danışırsınız axı?” -
“Bəziləri efirdə yalandan deyir ki, Rəşid Behbudovla birgə işləmişik. Heç bəlkə bir dəfə də onu yaxından görməyiblər. Qadın xeylağı bunu deyəndə eybi yoxdur, amma dərd orasıdır ki, bunu kişilər deyir. Ayıbdır! Nəyə lazımdır axı?! Yalandır! Adama gülünc gəlir! Məndən əvvəl İlhamə Quliyeva, Tamara Ağamirova, Eldar Axundov onunla çalışıb. Məni də Rəşid müəllimin yanına Eldar Axundov gətirib. O bir gün dedi ki, Rəşid müəllimə solist lazımdır. Biz də o vaxtlar Eldarla birgə Sumqayıtda Oqtay Kazıminin estrada orkestrinin solisti idik. Mən sizə 69-70-ci illərdən danışıram. Məndən sonra ora Xədicə Abbasova gəlib. Hətta bir dəfə Xədicə məni yolda görüb dedi ki, “hamı mənə deyir ki, sən Ruhəngizə oxşayırsan”. Dedim ki, sən məndən də gözəlsən. Daha sonra Akif İslamzadə, Cavan Zeynallı, Firuzə İbadova, Kəmalə Rəhimli, Almaz Ələsgərli və Səbinə İlyasova Rəşid müəllimlə birlikdə çalışıb”.
Bunu Medianews.az-a açıqlamasında əməkdar artist Ruhəgiz Musəvi deyib.
O daha sonra əlavə edib: “Rəşid müəllim özü filmə çəkilirdi. Bizi də müvəqqəti azad etmişdi. Mən də o ərəfədə həm kinoya çəkildim, həm də filarmoniyaya getdim. Filarmoniyada məni ən birinci rəqqasə kimi işə götürdülər. Bunu ilk dəfədir deyirəm. Xalq artisti Xumar Zülfüqarova ansamblın bədii rəhbəri idi. Qısa zaman ərzində işlədim və gördüm ki, bu mənlik deyil. Sonra yenidən öz müğənnilik sənətimə qayıtdım”.
Ruhəngiz Musəvi bildirib ki, Rəşid Behbudov onu yenidən teatra dəvət etsə də müəyyən səbəblər üzündən getməyib: "1976-cı ildə ailə həyatı qurdum. Üstündən bir müddət keçdi. Bir gün Kamil Vəzirov mənə zəng etdi. O axı ansamblın bədii rəhbəri idi. Dedi ki, "ay Ruhəngiz, gəl yenidən Rəşid Behbudovla birlikdə çalışaq". Onlarda da axı qastrol səfərləri olurdu. Demək olar ki, hər ay qastrola gedirdilər. O vaxt qızımı da götürüb getdim Rəşid müəllimin yanına. Ona dedim ki, qızımı qoyub qastrol səfərlərinə gedə bilmərəm. Sağ olsun, məni başa düşdü. Onun kimi sənətkar, ustad pilləkənlərdən düşüb qədər məni qapıya qədər ötürdü. Görün o necə sadə insan idi. Hər zaman da sevinərək deyirəm ki, o mənim ustadımdır” .

«Некоторые в эфире ложно говорят, что работали вместе с Рашидом Бехбудовым. Возможно, они его ни разу и вблизи не видели. Если это говорят женщины, ничего страшного, но горе в том, что это говорят мужчины. Стыдно! Зачем это надо?! Ложь! Человеку смешно становится! До меня с ним работали Илхаме Гулиева, Тамара Агамирова, Эльдар Ахундов. Меня тоже к Рашиду учителю привел Эльдар Ахундов. Однажды он сказал, что Рашиду учителю нужен солист. В то время мы с Эльдаром были солистами оркестра эстрады Октай Казими в Сумгаите. Я вам рассказываю про 69-70-е годы. После меня туда пришла Хедыджа Аббасова. Даже однажды Хедыджа, увидев меня на улице, сказала, что всем ей говорят: “Ты похожа на Рухангиз”. Я ответила, что ты даже красивее меня. Позже Акыф Исламзаде, Джаван Зейналлы, Фирузэ Ибадова, Кямаля Рагимли, Алмаз Алескерли и Сабина Ильясова работали вместе с Рашидом учителем».
Это в интервью Medianews.az рассказала заслуженная артистка Рухангиз Мусави.
Она далее добавила: «Рашид учитель сам снимался в кино. Нас временно освободили. В тот период я одновременно снималась в кино и ходила в филармонию. Меня в филармонию приняли первой именно как танцовщицу. Это говорю впервые. Народная артистка Хумар Зульфугарова была художественным руководителем ансамбля. Я поработала недолго и поняла, что это не для меня. Потом снова вернулась к своему певческому искусству».
Рухангиз Мусави отметила, что Рашид Бехбудов приглашал её в театр снова, но по определённым причинам она не пошла: «В 1976 году я создала семью. Прошло некоторое время. Однажды мне позвонил Камиль Везиров. Ведь он был художественным руководителем ансамбля. Он сказал: «Эй, Рухангиз, давай снова будем работать с Рашидом Бехбудовым». У них ведь были гастроли. Они практически каждый месяц ездили на гастроли. Тогда я взяла с собой дочь и пришла к учителю Рашиду. Сказала, что не могу оставить дочь и поехать на гастроли. Он меня понял, нисколько не обиделся. Такой художник, мастер, как он, не захочет обидеть, сопроводил меня до двери. Представляете, каким простым человеком он был. Я всегда с радостью говорю, что он мой учитель».