İranın Fransadakı müvəqqəti işlər vəkili iyulun 19-da Tehranda çalışan iki fransız diplomata edilən hücumla əlaqədar olaraq ölkənin Xarici İşlər Nazirliyinə (XİN) çağırılıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə BFMTV telekanalı məlumat yayıb.
"Ona bu hücumu qəti şəkildə qınadığımız bildirilib. Fransa İran hakimiyyətinin bu hadisəyə aydınlıq gətirəcəyini, günahkarları cəzalandıracağını və beynəlxalq öhdəliklərinə uyğun olaraq öz obyektlərinin və agentlərinin təhlükəsizliyini təmin edəcəyini gözləyir", - məlumatda qeyd edilib.
Daha əvvəl Fransanın XİN rəhbəri Jan-Noel Barro iranlı həmkarı Abbas Əraqçini insident barədə məlumatlandırdığını bildirib.

Временный поверенный Ирана во Франции был вызван в Министерство иностранных дел страны 19 июля в связи с нападением на двух французских дипломатов, работающих в Тегеране.
Об этом сообщает телеканал BFMTV, передает Medianews.az.
«Ему было заявлено, что Франция решительно осуждает это нападение. Франция ожидает, что иранские власти прояснят этот инцидент, накажут виновных и обеспечат безопасность своих объектов и сотрудников в соответствии с международными обязательствами», — говорится в сообщении.
Ранее министр иностранных дел Франции Жан-Ноэль Барро сообщил, что проинформировал своего иранского коллегу Аббаса Аракачи об инциденте.