İran: yeni ali rəhbər seçildi
Medianews.az xəbər verir ki, belə bir bəyanatla İranda ali rəhbəri seçən qurumun - Ekspertlər Şurasının üzvü ayətullah Əhməd Ələm əl-Xuda çıxış edib.
Lakin seçilən şəxsin adı hələ açıqlanmır.
Ələm əl-Xuda qeyd edib ki, Ekspertlər Şurasının hələ seçki keçirmədiyi, qərar vermədiyi barədə yayılan xəbərlər ağ yalandır.
Din xadimi bildirib ki, qərarın rəsmi elan edilməsi indi şuranın katibliyindən asılıdır. Katibliyə ayətullah Hüseyn Buşehri rəhbərlik edir.
Xatırladaq ki, İranın ikinci ali rəhbəri Əli Xamenei səkkiz gün əvvəl ABŞ və İsrailin hava zərbəsi zamanı öldürülüb.

Иран: выбран новый верховный лидер
Medianews.az сообщает, что с таким заявлением выступил член совещательного органа, выбирающего высшего руководителя в Иране — Совета экспертов, аятолла Ахмад Алем аль-Худа.
Однако имя избранного пока не раскрывается.
Алем аль-Худа отметил, что сообщения о том, что Совет экспертов ещё не провёл выборы и не принял решение, являются чистой ложью.
Духовное лицо заявило, что официальное объявление решения теперь зависит от секретариата совета. Руководит секретариатом аятолла Хусейн Бушехри.
Напомним, что второй высший руководитель Ирана Али Хаменеи был убит восемь дней назад в результате авиаудара США и Израиля.