II və III qruplar üzrə qəbul imtahanının
5 iyul 2026-cı il tarixində keçirilmiş II və III ixtisas qrupları üzrə qəbul imtahanında istifadə olunan test tapşırıqlarının izahı və düzgün cavabları açıqlanıb.
Bildirilib ki, imtahanda iştirak edənlər, həmçinin valideynlər, müəllimlər, ekspertlər bütün test tapşırıqlarının izahını (II ixtisas qrupu, III ixtisas qrupu), eləcə də qapalı və kodlaşdırıla bilən açıq tipli tapşırıqların düzgün cavablarını müvafiq hiperkeçidlərdən əldə edə bilərlər.
Qeyd olunub ki, imtahanlarda istifadə olunan yazılı cavab tələb edən açıq tipli tapşırıqların yoxlanılması vaxt tələb etdiyindən nəticələrin 2 həftədən sonra elan olunması nəzərdə tutulur.

On July 5, 2026, the explanations and correct answers of the test tasks used in the admission exam for the II and III specialty groups were announced.
Medianews.az reports that the State Examination Center (DIM) has released information about this.
It was stated that participants in the exam, as well as parents, teachers, and experts, can obtain explanations for all test tasks (II specialty group, III specialty group), as well as the correct answers for closed and code-able open-ended tasks through the respective hyperlinks.
It was noted that since evaluating open-ended written response tasks used in the exams requires time, the announcement of the results is planned to be made after 2 weeks.