Helikopter qəzaya uğrayıb -
Polşanın cənubunda “Robinson R44 Raven” modelindən olan helikopter qəzaya uğrayıb. Hadisə nəticəsində hava nəqliyyat vasitəsinin pilotu həyatını itirib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu haqda “Wirtualna Polska” portalı yerli polis idarəsinə istinadən xəbər verir.
Malopolsk inzibati vilayətində ucqar ərazidə düşən helikopterin dağıntıları artıq xilasetmə qrupu tərəfindən aşkar edilib. Həlak olan şəxs 30 yaşlı pilot olub.
İlkin versiyaya görə, qəzaya səbəb əlverişsiz hava şəraiti olub. Polis qəza səbəbləri ilə bağlı araşdırmaya başlayıb.//Trend

Вертолет потерпел аварию -
В южной Польше разбился вертолет модели "Robinson R44 Raven". В результате происшествия пилот воздушного судна погиб.
Medianews.az сообщает, что об этом портал "Wirtualna Polska" ссылается на местное полицейское управление.
Обломки вертолета, упавшего в отдаленном районе Маленопольского воеводства, уже обнаружены спасательной группой. Погибшим оказался 30-летний пилот.
По предварительной версии, причиной аварии стали неблагоприятные погодные условия. Полиция начала расследование причин происшествия./Trend