Helikopter qəzaya uğrayıb -
Polşanın cənubunda “Robinson R44 Raven” modelindən olan helikopter qəzaya uğrayıb. Hadisə nəticəsində hava nəqliyyat vasitəsinin pilotu həyatını itirib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu haqda “Wirtualna Polska” portalı yerli polis idarəsinə istinadən xəbər verir.
Malopolsk inzibati vilayətində ucqar ərazidə düşən helikopterin dağıntıları artıq xilasetmə qrupu tərəfindən aşkar edilib. Həlak olan şəxs 30 yaşlı pilot olub.
İlkin versiyaya görə, qəzaya səbəb əlverişsiz hava şəraiti olub. Polis qəza səbəbləri ilə bağlı araşdırmaya başlayıb.//Trend

A helicopter of the "Robinson R44 Raven" model crashed in the south of Poland. The pilot of the aircraft lost his life as a result of the incident.
Medianews.az reports that the "Wirtualna Polska" portal, citing the local police department, reported this.
The wreckage of the helicopter, which crashed in a remote area of the Malopolsk administrative region, has already been located by the rescue team. The deceased was a 30-year-old pilot.
According to the initial version, poor weather conditions caused the accident. The police have started an investigation into the causes of the crash./Trend