Haqqında sənədli film çəkildi
"Arsenal"ın hücumçusu Bukayo Saka və klubun əfsanəsi Tyerri Anri "Bukayo Saka: Vaxtdır" sənədli filmində çəkiliblər.
Medianews.az İdman.Biz-ə istinadən bildirir ki, film iyunun sonunda Disney+-da yayımlanacaq.
Filmdə Saka öz çevrəsi və futbol karyerası boyunca onu dəstəkləyən insanlar haqqında danışır. Bu insanlardan biri də İngiltərə və İtaliya arasında keçirilən Avro 2020 finalından sonra onu dəstəkləyən Anridir. Bukayo həlledici penaltidən yararlana bilməyib.
"Bu film mənə hekayəmi əvvəllər heç vaxt etmədiyim şəkildə danışmaq imkanı verdi. İnsanlar qolları və matçları görürlər, amma pərdəarxası baş verənləri görmürlər və bunun bir hissəsi mənim dəstək sistemimdir, bütün bunlardan çox əvvəl orada olan və hər addımda mənə inanan insanların mesajlarıdır", - Saka "The Sun" qəzetinə bildirib.

Нападающий "Арсенала" Букайо Сака и легенда клуба Тьерри Анри снялись в документальном фильме "Букайо Сака: Время".
Medianews.az, ссылаясь на İdman.Biz, сообщает, что фильм выйдет в конце июня на Disney+.
В фильме Сака рассказывает о своем окружении и людях, которые поддерживали его на протяжении футбольной карьеры. Одним из этих людей является Анри, который поддержал его после финала Евро-2020 между Англией и Италией. Букайо не сумел реализовать решающий пенальти.
"Этот фильм дал мне возможность рассказать свою историю так, как я раньше не рассказывал. Люди видят голы и матчи, но не видят, что происходит за кулисами, и частью этого является моя система поддержки — сообщения от людей, которые были там задолго до всего этого и верили в меня на каждом шагу", — сказал Сака газете "The Sun".