Güclü qasırğa: 1 ölü, 40 yaralı -
Medianews.az xəbər verir ki, tornado, dolu və şiddətli küləklə müşayiət olunan təbii fəlakət nəticəsində 1 nəfər ölüb, 40 nəfər yaralanıb.
Fırtına xüsusilə Birecik və Viranşehir rayonlarında ciddi ziyan vurub. Bir çox binanın damı uçub, ağaclar kökündən qopub.
Baş verən hadisələr səbəbindən bu ərazilərdə təhsil müvəqqəti dayandırılıb.
Şanlıurfa valiliyi yaralılardan bir qisminin müalicəsinin davam etdiyini, digərlərinin isə evə buraxıldığını açıqlayıb.
Sosial mediada yayılan görüntülər ABŞ-dakı qasırğaları xatırlatsa da, hadisənin Şanlıurfada baş verdiyi bildirilib. Tornadonun yaşayış məntəqələrinə yaxınlaşdığı anlar böyük narahatlıq yaradıb.

Мощный ураган: 1 погибший, 40 раненых -
По сообщению Medianews.az, в результате природного бедствия, сопровождавшегося торнадо, градом и сильными порывами ветра, погиб 1 человек, 40 получили ранения.
Шторм особенно сильно повредил районы Биреджик и Виираншехир. Крыши многих зданий сорвало, деревья вырвало с корнем.
В связи с произошедшими событиями в этих районах временно приостановлено образование.
Правительство Шанлыурфы заявило, что лечение части раненых продолжается, другие были отпущены домой.
Хотя распространённые в социальных сетях кадры напоминают ураганы в США, сообщается, что событие произошло в Шанлыурфе. Моменты приближения торнадо к жилым районам вызвали большую обеспокоенность.