FİFA İranın tələbini qəbul etdi
Medianews.az xəbər verir ki, FİFA komandanın düşərgəsinin ABŞ-dan Meksikaya köçürülməsi ilə bağlı müraciətini təsdiqləyib. Təlim-məşq toplanışı Meksikanın ABŞ sərhədinə yaxın, Sakit okean sahilində yerləşən Tixuana şəhərində keçiriləcək.
İran Futbol Federasiyasının prezidenti Mehdi Taj bildirib ki, FİFA rəsmiləri və mundial təşkilatçıları ilə İstanbulda keçirilən görüşlər, həmçinin FİFA baş katibi ilə videokonfransdan sonra bu qərar təsdiqlənib.
Komanda qrupda hər üç oyunu isə ABŞ-da keçirəcək.
Hazırda İran millisi mundial hazırlıqlarını Türkiyənin Antalya bölgəsində davam etdirir. Komanda iyunun 5-dək burada məşq edəcək, mayın 29-da Qambiya, iyunun 4-də isə Mali ilə yoxlama oyunu keçirəcək. Dünya çempionatı üçün yekun 26 nəfərlik heyət isə iyunun 1-də açıqlanacaq./"Unikal"

The location of the Iran national team's training camp before the 2026 World Cup has been changed.
Medianews.az reports that FIFA has approved the team's request to move the camp from the USA to Mexico. The training camp will be held in Tijuana, a city located near the US border on the Pacific coast of Mexico.
Mehdi Taj, president of the Iran Football Federation, stated that after meetings held in Istanbul with FIFA officials and World Cup organizers, as well as a videoconference with the FIFA secretary general, this decision was confirmed.
The team will play all three group matches in the USA.
Currently, the Iran national team is continuing its World Cup preparations in the Antalya region of Turkey. The team will train here until June 5 and will play friendly matches against Gambia on May 29 and Mali on June 4. The final 26-man squad for the World Cup will be announced on June 1./"Unikal"