FİFA İranın tələbini qəbul etdi
Medianews.az xəbər verir ki, FİFA komandanın düşərgəsinin ABŞ-dan Meksikaya köçürülməsi ilə bağlı müraciətini təsdiqləyib. Təlim-məşq toplanışı Meksikanın ABŞ sərhədinə yaxın, Sakit okean sahilində yerləşən Tixuana şəhərində keçiriləcək.
İran Futbol Federasiyasının prezidenti Mehdi Taj bildirib ki, FİFA rəsmiləri və mundial təşkilatçıları ilə İstanbulda keçirilən görüşlər, həmçinin FİFA baş katibi ilə videokonfransdan sonra bu qərar təsdiqlənib.
Komanda qrupda hər üç oyunu isə ABŞ-da keçirəcək.
Hazırda İran millisi mundial hazırlıqlarını Türkiyənin Antalya bölgəsində davam etdirir. Komanda iyunun 5-dək burada məşq edəcək, mayın 29-da Qambiya, iyunun 4-də isə Mali ilə yoxlama oyunu keçirəcək. Dünya çempionatı üçün yekun 26 nəfərlik heyət isə iyunun 1-də açıqlanacaq./"Unikal"

Место проведения учебно-тренировочного сбора сборной Ирана по футболу перед чемпионатом мира 2026 года было изменено.
Как сообщает Medianews.az, ФИФА одобрила заявку на перенос лагеря команды из США в Мексику. Учебно-тренировочный сбор пройдет в городе Тихуана, расположенном на тихоокеанском побережье, близ границы с США.
Президент Федерации футбола Ирана Мехди Тадж заявил, что после встреч с представителями ФИФА и организаторами чемпионата мира в Стамбуле, а также видеоконференции с генеральным секретарем ФИФА, это решение было утверждено.
Команда проведет все три матча в группе в США.
В настоящее время сборная Ирана продолжает подготовку к мировому первенству в Анталье, Турция. Команда будет тренироваться там до 5 июня, а 29 мая сыграет контрольный матч с Гамбией, а 4 июня — с Мали. Окончательный состав из 26 человек на чемпионат мира будет объявлен 1 июня./"Unikal"