“Fənərbaxça” onu istəyir -
İngiltərənin “Liverpul” klubundan ayrılan misirli futbolçu Məhəmməd Salahın Türkiyənin “Fənərbaxça” klubuna transfer ola biləcəyi iddia edilir.
Medianews.az -ın xarici KİV-ə istinadən məlumatına görə, “Fənərbaxça” rəhbərliyi Salahla təmas qurub və ulduz futbolçunun transferi üçün danışıqlara başlayıb.
Bildirilir ki, futbolçu karyerasını Avropada davam etdirmək istədiyi üçün Səudiyyə Ərəbistanından gələn təklifləri geri çevirib.
İddialara əsasən, İstanbul təmsilçisi 33 yaşlı hücumçuya illik 12-13 milyon avro maaşla 3 illik müqavilə təklif edib. Salahın isə maaş gözləntisinin təxminən 20 milyon avro olduğu qeyd olunur.
Məlumata görə, tərəflər arasında danışıqlarda müəyyən irəliləyiş əldə edilib. Lakin transferin reallaşıb-reallaşmayacağı klubun yeni seçiləcək rəhbərliyinin qərarından asılı olacaq.
Qeyd edək ki, Salah 2017-ci ildə İtaliyanın “AS Roma” klubundan “Liverpool”a transfer olunmuşdu. O, “Liverpul” forması ilə 441 oyunda 257 qol vurub, 122 məhsuldar ötürmə edib və klub tarixinin ən uğurlu hücumçularından birinə çevrilib.

It is claimed that Egyptian footballer Mohamed Salah, who left England's "Liverpool" club, may transfer to Turkey's "Fenerbahçe" club.
Medianews.az reports, citing foreign media, that the "Fenerbahçe" management has contacted Salah and started negotiations for the transfer of the star footballer.
It is reported that the footballer rejected offers from Saudi Arabia because he wants to continue his career in Europe.
According to claims, the Istanbul representative offered the 33-year-old striker a 3-year contract with an annual salary of 12-13 million euros. It is noted that Salah's salary expectation is approximately 20 million euros.
According to information, certain progress has been made in the negotiations between the parties. However, whether the transfer will materialize depends on the decision of the club's newly elected management.
It is noted that Salah was transferred from Italy's "AS Roma" club to "Liverpool" in 2017. He scored 257 goals in 441 matches wearing the "Liverpool" jersey, provided 122 assists, and became one of the most successful forwards in the club's history.