Emin Azərbaycanda yeni torpaq sahəsi
Medianews.az xəbər verir ki, sənətçi bu barədə jurnalist Kseniya Sobçakın verilişində danışıb. O bildirib ki, qonşusuna məxsus olan ərazini 3 milyon dollara (təxminən 5 milyon 100 min manat) alıb. Ağalarov qeyd edib ki, buna səbəb qonşuluqdakı səs-küy olub:
“Köhnə "Sea Breeze" ərazisindəki qonşumun yarımçıq tikilisi vardı və ora təxminən 20 it gətirmişdi. İtlər daim hürürdü. Mənim isə mütəmadi qonaqlarım gəlir və orada festival, restoran tədbirləri keçirilir. Bu vəziyyət məni çox narahat edirdi. Səkkiz il davam edən danışıqlardan sonra 30 sot torpaq üçün 3 milyon dollar ödədim. Bu, hətta Barvixadakı (Moskva vilayətində yerləşən elit yaşayış məntəqəsi) qiymətlərdən də bahadır”.

People's Artist Emin Agalarov recently bought a new plot of land in Azerbaijan.
Medianews.az reports that the artist spoke about this on journalist Kseniya Sobchak's show. He stated that he bought an area belonging to his neighbor for 3 million dollars (approximately 5 million 100 thousand manats). Agalarov noted that the reason was the noise in the neighborhood:
“My neighbor in the old 'Sea Breeze' area had a half-constructed building and had brought about 20 dogs there. The dogs were constantly barking. I regularly have guests and there are festivals and restaurant events held there. This situation was very disturbing to me. After eight years of negotiations, I paid 3 million dollars for 30 sot of land. This is even more expensive than prices in Barvikha (an elite residential area located in the Moscow region).”