Emin Azərbaycanda yeni torpaq sahəsi
Medianews.az xəbər verir ki, sənətçi bu barədə jurnalist Kseniya Sobçakın verilişində danışıb. O bildirib ki, qonşusuna məxsus olan ərazini 3 milyon dollara (təxminən 5 milyon 100 min manat) alıb. Ağalarov qeyd edib ki, buna səbəb qonşuluqdakı səs-küy olub:
“Köhnə "Sea Breeze" ərazisindəki qonşumun yarımçıq tikilisi vardı və ora təxminən 20 it gətirmişdi. İtlər daim hürürdü. Mənim isə mütəmadi qonaqlarım gəlir və orada festival, restoran tədbirləri keçirilir. Bu vəziyyət məni çox narahat edirdi. Səkkiz il davam edən danışıqlardan sonra 30 sot torpaq üçün 3 milyon dollar ödədim. Bu, hətta Barvixadakı (Moskva vilayətində yerləşən elit yaşayış məntəqəsi) qiymətlərdən də bahadır”.

Народный артист Эмин Агаларов недавно приобрел новый земельный участок в Азербайджане.
Medianews.az сообщает, что артист рассказал об этом в программе журналистки Ксении Собчак. Он отметил, что купил участок, принадлежащий соседу, за 3 миллиона долларов (примерно 5 миллионов 100 тысяч манатов). Агаларов заявил, что причиной покупки стал шум в соседстве:
«У моего соседа на территории старого "Sea Breeze" была незаконченное строение, туда примерно 20 собак привезли. Собаки постоянно лаяли. А у меня регулярно приходят гости, там проходят фестивали, ресторанные мероприятия. Эта ситуация меня очень беспокоила. После восьмилетних переговоров я заплатил 3 миллиона долларов за 30 соток земли. Это даже дороже, чем цены в Барвихе (элитный жилой район в Московской области)».
Эмин также сообщил, что в настоящее время владеет более чем 900 земельными участками в Азербайджане.