Şou-biznesin tanınmış siması, Əməkdar artist Ruhəngiz Allahverdiyeva ailə həyatı qurmağa hazırlaşan gənclərlə bağlı diqqətçəkən fikirlər səsləndirib. Məşhur sənətçi qonaq olduğu "Qonaqcanlı" verilişində elçilik ənənələrindən və gəlin namizədlərini sınağa çəkmə üsullarından bəhs edib.
Medianews.az-ın məlumatına görə, müsahibəsi zamanı xüsusilə maddi çətinliklər qarşısında qadının rolu üzərində dayanan ifaçı, elçilik zamanı qızlara verdiyi spesifik sualları açıqlayıb. O, övladlarına da hər zaman həyatın enişli-yoxuşlu yollarını başa saldığını vurğulayıb:
"Övladlarıma hər zaman tapşırıram ki, seçəcəyiniz xanım sizin çətin gününüzə də hazır olmalıdır. Çünki bu gün maddi imkanın ola bilər, amma sabah hər şey dəyişə bilər. Yaxınlarımla elçiliyə gedəndə qızlara sual verirəm ki, evdə bircə toyuq qalsa və pulunuz olmasa, nə edərsən? Bəziləri dərhal 'mənə nə, getsin qazansın' cavabını verir. Belə cavab verən qıza deyirəm ki, səndən ailə xanımı olmaz".
Əməkdar artist əsl ailə xanımının qənaətcil və tədbirli olması tələbini öz nümunəsi ilə izah edib. Sənətçi bildirib ki, bacarıqlı qadın az tapılan ərzaqla da günlərlə ailəni dolandırmağı bacarmalıdır: "Məsələn, mən o tək toyuğun bir gün iki qanadını bişirib yanına vermişel, başqa bir gün isə budlarını kartofla hazırlayıb birtəhər ailəni 5 gün yola verərəm. Bu cür düşünməyən, fədakarlıq etməyən qızdan yaxşı həyat yoldaşı çıxmaz".

The well-known face of show business, Honored Artist Ruhangiz Allahverdiyeva, made noteworthy remarks regarding young people preparing to start a family. The famous artist spoke about the traditions of matchmaking and the methods of testing prospective brides during her guest appearance on the program "Qonaqcanlı."
According to Medianews.az, during the interview, the performer focused particularly on the role of women in times of financial hardship and revealed specific questions she asks girls during the matchmaking process. She emphasized that she always explains the ups and downs of life to her children:
"I always instruct my children that the woman you choose must be ready for your difficult days as well. Because today you might have financial means, but tomorrow everything can change. When I go matchmaking with my relatives, I ask the girls a question: if there is only one chicken at home and you have no money, what would you do? Some immediately answer, 'I don't care, let him go and earn.' I tell a girl who gives such an answer that she cannot be a lady of the family."
The honored artist explained the requirement that a true lady of the family should be economical and practical by her own example. The artist stated that a skillful woman should be able to feed the family for days with a limited amount of food: "For example, I would cook two wings of that single chicken one day and serve them alongside something; on another day, I would prepare the legs with potatoes and somehow keep the family going for five days. A girl who does not think like this and does not show sacrifice will not make a good life partner."