Azərbaycanın oğlanlardan ibarət U-20 basketbol millisi Slovakiyanın paytaxtı Bratislavada keçirilən Avropa çempionatının B divizionunda 9-16-cı yerlər uğrunda oyunlarda ilk görüşünü keçirib.
Bu barədə Medianews.az -a Azərbaycan Basketbol Federasiyasından məlumat verilib.
Millimiz İsveçrə seçməsi ilə oyunda hesabda geri olsa da, geridönüş edərək yekunda 72:66 hesablı qələbə qazanıb. Görüşün ən məhsuldar oyunçusu 25 xal, 6 assist, 5 ribaund ilə millimizin üzvü Derin Berkoz seçilib.
Qeyd edək ki, yığmanın növbəti oyunu 18 iyulda baş tutacaq. Rəqib Danimarka - Bosniya və Herseqovina cütünün qalibi olacaq.

The Azerbaijan U-20 men's basketball team played their first match in the 9th-16th place games of the B division of the European Championship held in Bratislava, the capital of Slovakia.
This information was provided to Medianews.az by the Azerbaijan Basketball Federation.
Although our national team was behind in the game against the Swiss selection, they made a comeback and ultimately won with a score of 72:66. The most productive player of the match was our team member Derin Berkoz, who scored 25 points, 6 assists, and 5 rebounds.
It should be noted that the team's next game will take place on July 18. The opponent will be the winner of the Denmark - Bosnia and Herzegovina pair.