Azərbaycanın oğlanlardan ibarət U-20 basketbol millisi Slovakiyanın paytaxtı Bratislavada keçirilən Avropa çempionatının B divizionunda 9-16-cı yerlər uğrunda oyunlarda ilk görüşünü keçirib.
Bu barədə Medianews.az -a Azərbaycan Basketbol Federasiyasından məlumat verilib.
Millimiz İsveçrə seçməsi ilə oyunda hesabda geri olsa da, geridönüş edərək yekunda 72:66 hesablı qələbə qazanıb. Görüşün ən məhsuldar oyunçusu 25 xal, 6 assist, 5 ribaund ilə millimizin üzvü Derin Berkoz seçilib.
Qeyd edək ki, yığmanın növbəti oyunu 18 iyulda baş tutacaq. Rəqib Danimarka - Bosniya və Herseqovina cütünün qalibi olacaq.

Мужская сборная Азербайджана по баскетболу среди игроков до 20 лет провела первую встречу в играх за 9-16 места в Дивизионе B чемпионата Европы, который проходит в словацком городе Братислава.
Об этом сообщается на Medianews.az со ссылкой на Федерацию баскетбола Азербайджана.
Наша сборная в матче с швейцарской командой, хотя и уступала по ходу игры, совершила камбэк и в итоге одержала победу со счетом 72:66. Самым результативным игроком встречи стал член нашей сборной Дерин Беркоз, набравший 25 очков, 6 передач и 5 подборов.
Отметим, что следующий матч команды состоится 18 июля. Соперником будет победитель пары Дания — Босния и Герцеговина.