Əlcəzair millisinin kapitanı:
Əlcəzair millisinin kapitanı Aissa Mandi DÇ-2026-nın ilk turunda Argentinaya 0:3 hesabı ilə məğlub olduqları oyundan sonra fikirlərini bölüşüb.
Medianews.az-ın sözlərinə görə, Mandi bildirib ki, matçın taleyini məhz Messinin yüksək ustalığı həll edib.
“Onların heyətində təhlükəli epizodları qola çevirmək bacarığı çox yüksək olan futbolçu var. Bəlkə də o, bütün zamanların ən güclü oyunçusudur. Biz onun nə qədər effektiv olduğunu bilirdik və onu mümkün qədər yaxından nəzarətdə saxlamağa çalışırdıq. Lakin buna nail ola bilmədik. Bu oyunda o, sadəcə bizdən daha güclü idi”, – deyə Əlcəzair millisinin kapitanı bildirib.
Kanzas-Sitidə keçirilən qarşılaşmada Argentina millisinin lideri Lionel Messi het-trikə imza ataraq komandasının qələbəsində əsas rol oynayıb.
Qeyd edək ki, Messi bu görüşdə vurduğu üç qolla Argentinanın ÇM-2026-da ilk qələbəsinin memarı olub.

Algeria national team captain Aissa Mandi shared his thoughts after their 0-3 loss to Argentina in the first round of the 2026 World Cup.
According to Medianews.az, Mandi stated that the match was decided by Messi's high skill.
"They have a player in their squad who has a very high ability to convert dangerous chances into goals. Perhaps he is the strongest player of all time. We knew how effective he was and tried to keep close watch on him as much as possible. However, we could not achieve that. In this game, he was simply stronger than us," said the captain of Algeria’s national team.
In the match held in Kansas City, Argentina national team leader Lionel Messi scored a hat-trick and played the main role in his team’s victory.
It should be noted that with the three goals he scored in this game, Messi became the architect of Argentina’s first win in the 2026 World Cup.