Əgər insanların səsini daha əvvəl eşitsəydilər, etirazlar olmazdı –
İran prezidenti Məsud Pezeşkian iqtisadiyyat naziri və onun müavinləri ilə keçirilən görüşdə, hakimiyyətin bazar ticarətçiləri, əməkçilər və cəmiyyətin digər təbəqələrinin problemlərini həll etməli olduğunu vurğulayıb.
Musavat.com xəbər verir ki, Pezeşkian dövlətin bu məsələlərə ciddi yanaşmalı və problemləri radikal tədbirlərə əl atmadan daha əvvəldən həll etməli olduğunu qeyd edib.
Prezident Pezeşkian bildirib ki, dövlətin əsas məsuliyyəti cəmiyyətin narazılıqlarını və tələblərini diqqətlə dinləmək və buna uyğun tədbirlər görməkdir. O qeyd edib ki, əgər dövlət daha əvvəl əhalinin narazılığını eşitsəydi və onların tələblərinə cavab versəydi, ölkədə baş verən etirazlar qarşısı alına bilərdi.
Pezeşkian həmçinin, İranın iqtisadi inkişafının fokusunu Tehrandan digər regionlara, xüsusən də cənub liman şəhərlərinə yönəltməyi strateji bir hədəf olaraq qeyd edib. O, ölkənin iqtisadiyyatının yalnız paytaxtla məhdudlaşmamalı, həmçinin bölgələrə də bərabər şəkildə paylanmalı olduğunu vurğulayıb. Bu, regional inkişafın artırılması və iqtisadi bərabərliyin təmin edilməsi məqsədini daşıyır.
Pezeşkian cənub liman şəhərlərinin inkişafının İranın xarici ticarət əlaqələrini gücləndirəcəyini və bölgələrdə yeni iş yerlərinin yaradılmasına imkan verəcəyini bildirib. O eyni zamanda, bu strategiyanın sosial sabitliyi artıracağını, yerli iqtisadiyyatı gücləndirəcəyini və bölgələrarası inkişaf fərqlərini azaldacağını vurğulayıb.

Iranian President Masoud Pezeshkian emphasized in a meeting with the Minister of Economy and his deputies that the government must address the problems of market traders, workers, and other segments of society.
Musavat.com reports that Pezeshkian noted the state must take these issues seriously and resolve the problems early on without resorting to radical measures.
President Pezeshkian stated that the main responsibility of the state is to carefully listen to the discontent and demands of society and to take appropriate actions accordingly. He remarked that if the state had listened to the people's dissatisfaction earlier and responded to their demands, the protests occurring in the country could have been prevented.
Pezeshkian also mentioned that redirecting the focus of Iran's economic development from Tehran to other regions, especially the southern port cities, is a strategic goal. He emphasized that the country's economy should not be limited only to the capital, but should also be distributed equally to the regions. This aims to increase regional development and ensure economic equality.
Pezeshkian stated that the development of southern port cities will strengthen Iran's foreign trade relations and create new job opportunities in the regions. He also stressed that this strategy will increase social stability, strengthen the local economy, and reduce regional development disparities.