Draqone: Qalibi demək hələ tezdir
NATO Hərbi Komitəsinin sədri, admiral Cüzeppe Kavo Draqone ABŞ və İsrailin İrana qarşı münaqişəsi ilə bağlı qalibin müəyyən edilməsinin hələ tez olduğunu bildirib.
Medianews.az xəbər verir ki, onun sözlərinə görə, vəziyyət hələ də dəyişkəndir və hadisələr inkişaf etməkdədir.
Draqone qeyd edib ki, tərəflər arasında baş verən hərbi gərginlik böyük dağıntılara səbəb olsa da, eyni zamanda tərəflərin müəyyən dayanıqlılıq nümayiş etdirdiyi də görünür.
O hesab edir ki, yekunda vəziyyətin həlli daha çox danışıqlar yolu ilə mümkün olacaq və hazırda qalib və məğlub barədə qəti fikir bildirmək düzgün deyil.

Draqone: It is still too early to say the winner.
Chairman of the NATO Military Committee, Admiral Giuseppe Cavo Dragone has stated that it is still too early to determine the winner in the conflict between the US and Israel against Iran.
Medianews.az reports that according to him, the situation remains volatile and events are still unfolding.
Dragone noted that although the military tension between the parties has caused great destruction, it is also evident that the parties have shown a certain resilience.
He believes that ultimately the resolution of the situation will be more likely through negotiations and that it is currently not appropriate to express a definite opinion about the winner and the loser.