Draqone: Qalibi demək hələ tezdir
NATO Hərbi Komitəsinin sədri, admiral Cüzeppe Kavo Draqone ABŞ və İsrailin İrana qarşı münaqişəsi ilə bağlı qalibin müəyyən edilməsinin hələ tez olduğunu bildirib.
Medianews.az xəbər verir ki, onun sözlərinə görə, vəziyyət hələ də dəyişkəndir və hadisələr inkişaf etməkdədir.
Draqone qeyd edib ki, tərəflər arasında baş verən hərbi gərginlik böyük dağıntılara səbəb olsa da, eyni zamanda tərəflərin müəyyən dayanıqlılıq nümayiş etdirdiyi də görünür.
O hesab edir ki, yekunda vəziyyətin həlli daha çox danışıqlar yolu ilə mümkün olacaq və hazırda qalib və məğlub barədə qəti fikir bildirmək düzgün deyil.

Дракон: Говорить о победителе пока рано
Председатель Военного комитета НАТО, адмирал Джузеппе Каво Драгоне заявил, что пока рано определять победителя в конфликте между США и Израилем против Ирана.
Medianews.az сообщает, что, по его словам, ситуация по-прежнему нестабильна и события продолжают развиваться.
Драгоне отметил, что, несмотря на большие разрушения, вызванные военной напряженностью между сторонами, также наблюдается определенная стойкость с их стороны.
Он считает, что в конечном итоге разрешение ситуации будет возможно в большей степени путем переговоров, и на данный момент неправильно высказывать определенное мнение о победителе и проигравшем.