DİM: Ötən il 58 saxta diplom aşkarlanıb
Dövlət İmtahan Mərkəzinin "Abituriyent" jurnalının 12-ci sayına əsasən, ötən il ümumilikdə 156 nəfərə məxsus diplomların həqiqiliyi yoxlanılıb.
Elm və Təhsil Nazirliyinə göndərilən sorğular nəticəsində 58 nəfərə aid sənədlərdə uyğunsuzluq müəyyən edilib. Onlardan 22 bakalavr və 36 orta ixtisas diplomunun dövlət nümunəli olmadığı və ya hüquqi əsasının olmadığı bildirilib.
Məlumata görə, həmin faktlarla bağlı materiallar araşdırma və hüquqi qiymət verilməsi üçün aidiyyəti qurumlara göndərilib.//Milli.Az

According to the 12th issue of the "Abituriyent" magazine by the State Examination Center, the authenticity of diplomas belonging to a total of 156 people was verified last year.
As a result of inquiries sent to the Ministry of Science and Education, discrepancies were identified in the documents of 58 individuals. It was reported that 22 bachelor's and 36 secondary specialized diplomas were either not of the state sample or had no legal basis.
According to the information, materials related to these facts were sent to the relevant authorities for investigation and legal evaluation. //Milli.Az