DİM: Ötən il 58 saxta diplom aşkarlanıb
Dövlət İmtahan Mərkəzinin "Abituriyent" jurnalının 12-ci sayına əsasən, ötən il ümumilikdə 156 nəfərə məxsus diplomların həqiqiliyi yoxlanılıb.
Elm və Təhsil Nazirliyinə göndərilən sorğular nəticəsində 58 nəfərə aid sənədlərdə uyğunsuzluq müəyyən edilib. Onlardan 22 bakalavr və 36 orta ixtisas diplomunun dövlət nümunəli olmadığı və ya hüquqi əsasının olmadığı bildirilib.
Məlumata görə, həmin faktlarla bağlı materiallar araşdırma və hüquqi qiymət verilməsi üçün aidiyyəti qurumlara göndərilib.//Milli.Az

Согласно 12-му выпуску журнала «Абитуриент» Государственного экзаменационного центра, в прошлом году была проверена подлинность дипломов, принадлежащих 156 лицам.
В результате запросов, направленных в Министерство науки и образования, в документах, относящихся к 58 лицам, были выявлены несоответствия. Из них было объявлено, что 22 диплома бакалавра и 36 дипломов среднего специального образования не являются государственными образцами или не имеют правовых оснований.
Согласно информации, материалы по этим фактам были направлены в соответствующие органы для проведения расследования и правовой оценки.//Milli.Az