Bugünkü əməliyyatda saxlanılanların -
Xəbər verdiyimiz kimi, Baş Prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsi Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin bir neçə rayon şöbəsində əməliyyat keçirib.
Medianews.az xəbər verir ki, əməliyyat nəticəsində ittiham verilən şəxslərin adları məlum olub
Bunlar Saatlı rayon şöbəsinin rəis müavini Araz Kərimli, Cəbrayıl rayon şöbəsinin rəis müavinləri - Niyam Mədətsoylu, Şükür Əmrəliyev, Qaradağ rayon şöbəsindən isə Etibar Əliyev və Şamil Alıyevdir.
Sözügedən şəxslərin hər biri Cinayət Məcəlləsinin 311.3.2-ci (təkrar rüşvət alma) və başqa maddələrilə cinayət məsuliyyətinə cəlb ediliblər.(qafqazinfo)

Как сообщалось, Главное управление по борьбе с коррупцией при Главном прокуроре провело операцию в нескольких районных отделах Государственной службы по мобилизации и военной службе.
Как сообщает Medianews.az, в результате операции стали известны имена обвиняемых лиц.
Это заместитель начальника отдела Сатлинского района Араз Керимли, заместители начальника отдела Джебраильского района - Ниям Мадэтсоулу, Шукюр Амралиев, а также Эттибар Алиев и Шамиль Алиев из Карадагского районного отдела.
Каждый из указанных лиц привлечён к уголовной ответственности по статье 311.3.2 Уголовного кодекса (повторное получение взятки) и другим статьям. (qafqazinfo)