Bu ölkədə yeni hökumət quruldu
Medianews.az bildirir ki, Mütərəqqi Bolqarıstan Partiyasının lideri Rumen Radevin baş nazirlik etdiyi hökumətdə 22 nazir var.
Rumen Radev 2016-2026-cı illərdə ölkə prezidenti postunu tutub.
Aprelin 19-da keçirilmiş seçkidə Mütərəqqi Bolqarıstan Partiyası 240 nəfərlik qanunverici orqana 131 mandat alaraq hökumət qurmaq hüququ əldə edib.
Proporsional üsulla (partiya siyahıları üzrə) seçilən parlamentdə GERB Partiyası və Demokratik Qüvvələr İttifaqı, Yeniliklərə Davam Partiyası və Demokratik Bolqarıstan Partiyasından ibarət blok, Hüquq və Azadlıq Hərəkatı, Dirçəliş Partiyası da yer alır.

Парламент Болгарии 8 мая утвердил состав нового правительства.
Medianews.az сообщает, что в правительстве, во главе которого стоит лидер Прогрессивной Болгарской партии Румен Радев, насчитывается 22 министра.
Румен Радев занимает пост президента страны в период с 2016 по 2026 год.
На выборах, прошедших 19 апреля, Прогрессивная Болгарская партия получила 131 мандат в законодательном органе из 240 человек, получив право формировать правительство.
В парламенте, избранном по пропорциональной системе (по партийным спискам), представлены партии GERB и блок Демократический союз сил, Партия продолжения реформ и партия Демократическая Болгария, а также Движение за права и свободы, Партия возрождения.