Bu avtobuslarla bağlı
Bakının Sabunçu qəsəbəsinin Əliyar Əliyev küçəsini Xətai rayonunun Rövlan Məmmədov küçəsi ilə əlaqələndirən 22 nömrəli marşrutda istismar olunan bütün avtobuslar yenilənir.
Bu barədə Medianews.az-a Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyindən məlumat verilib.
Məlumata görə, marşrut xəttində avtobusların bir qismi ötən ilin sentyabrında yenilənmişdi. Daşıyıcı tərəfindən yeni avtobuslar gətirilərək xəttə əlavə olunur.
İyunun 17-dən marşrut üzrə 14 müasir, ekoloji cəhətdən təmiz CNG texnologiyası ilə təchiz olunan "King Long" markalı avtobus sərnişinlərin xidmətində olacaq.

Все автобусы маршрута № 22, соединяющего улицу Алияр Алиев поселка Сабунçu в Баку с улицей Ровлан Мамедов района Хатаи, обновляются.
Об этом Medianews.az сообщило Азербайджанское агентство наземного транспорта при Министерстве цифрового развития и транспорта.
Согласно информации, часть автобусов на маршруте была обновлена в сентябре прошлого года. Перевозчик вводит в линию новые автобусы.
С 17 июня на маршруте будут работать 14 современных экологически чистых автобусов марки "King Long", оснащенных технологией CNG.
Оплата за проезд осуществляется безналичным способом. Стоимость проезда установлена в размере 0,60 маната.