“Benfika”nın futbolçusu
FİFA UEFA-nın xahişini təmin edib və "Benfika"nın cinah oyunçusu Canluka Prestianninin cəzasını beynəlxalq yarışlara daxil etmək üçün uzadıb.
Medianews.az İdman.Biz-ə istinadən bildirir ki, argentinalı futbolçu əvvəllər irqçi davranışa görə altı oyunluq cəza alıb və üç oyun təxirə salınıb.
Qadağa yalnız beynəlxalq oyunlara şamil olunur. Buna görə də, Prestianni "Benfika"da ölkə daxilində oynamağa davam edə biləcək.
Lakin, Argentina millisinə çağırılarsa, 2026-cı il dünya çempionatının ilk iki oyununu buraxmaq məcburiyyətində qalacaq.
Canluka Prestianni ötən ilin noyabr ayında Argentina millisində debüt edib. O, həmçinin mart ayında milliyə çağırılıb, lakin oynamayıb.

ФИФА удовлетворила просьбу УЕФА и продлила наказание полузащитника «Бенфики» Чанлуки Престианни на международные соревнования.
Medianews.az, ссылаясь на İdman.Biz, сообщает, что аргентинский футболист ранее был наказан шестью матчами за расистское поведение, при этом три игры были отложены.
Запрет распространяется только на международные игры. Поэтому Престианни сможет продолжать выступать за «Бенфику» в национальном чемпионате.
Однако, если его вызовут в сборную Аргентины, он будет вынужден пропустить первые два матча Чемпионата мира 2026 года.
Чанлука Престианни дебютировал в сборной Аргентины в ноябре прошлого года. Также он был вызван в сборную в марте, но не играл.