"Bavariya"dan "Çelsi"nin hücumçusu ilə bağlı
"Bavariya"nın hücumçusu Nikolas Cekson icarə müqaviləsinin müddəti başa çatdıqdan sonra, yayda "Çelsi"yə geri dönəcək.
Medianews.az xəbər verir ki, bu haqda jurnalist Florian Plettenberq sosial şəbəkə hesabında paylaşım edib
Mənbə bildirir ki, "Bavariya" rəhbərliyi və baş məşqçi Vensan Kompani futbolçunun oyunundan və peşəkarlığından razıdırlar. Buna baxmayaraq, icarə müddətinin uzadılmaması qərara alınıb və hazırda oyunçunun ikinci dəfə icarəyə götürülməsi və ya transfer hüquqlarının tam alınması ilə bağlı heç bir danışıq aparılmır. Digər klubların da böyük maraq dairəsində olan Cekson, ilk növbədə "Çelsi"yə qayıtmalı olacaq.
24 yaşlı forvard Almaniya çempionatının cari mövsümündə keçirdiyi 19 matçda 6 qol vurub və 1 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb. O, həmçinin Çempionlar Liqasında 8 oyuna çıxaraq 3 qol və 2 məhsuldar ötürmə müəllifi olub.//Operativ Media

"Bavaria" forward Nicholas Jackson will return to "Chelsea" in the summer after the expiration of his loan agreement.
Medianews.az reports that journalist Florian Plettenberg shared this on his social media account.
The source states that the "Bavaria" management and head coach Vincent Kompany are satisfied with the player's performance and professionalism. Nevertheless, it has been decided not to extend the loan period, and currently, no discussions are underway about either taking the player on loan a second time or fully acquiring his transfer rights. Jackson, who is also of great interest to other clubs, will primarily have to return to "Chelsea".
The 24-year-old forward has scored 6 goals and made 1 assist in 19 matches played in the current German championship season. He has also appeared in 8 Champions League games, contributing 3 goals and 2 assists.//Operative Media