"Bavariya"dan "Çelsi"nin hücumçusu ilə bağlı
"Bavariya"nın hücumçusu Nikolas Cekson icarə müqaviləsinin müddəti başa çatdıqdan sonra, yayda "Çelsi"yə geri dönəcək.
Medianews.az xəbər verir ki, bu haqda jurnalist Florian Plettenberq sosial şəbəkə hesabında paylaşım edib
Mənbə bildirir ki, "Bavariya" rəhbərliyi və baş məşqçi Vensan Kompani futbolçunun oyunundan və peşəkarlığından razıdırlar. Buna baxmayaraq, icarə müddətinin uzadılmaması qərara alınıb və hazırda oyunçunun ikinci dəfə icarəyə götürülməsi və ya transfer hüquqlarının tam alınması ilə bağlı heç bir danışıq aparılmır. Digər klubların da böyük maraq dairəsində olan Cekson, ilk növbədə "Çelsi"yə qayıtmalı olacaq.
24 yaşlı forvard Almaniya çempionatının cari mövsümündə keçirdiyi 19 matçda 6 qol vurub və 1 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb. O, həmçinin Çempionlar Liqasında 8 oyuna çıxaraq 3 qol və 2 məhsuldar ötürmə müəllifi olub.//Operativ Media

Нападающий "Баварии" Николас Джексон после истечения срока аренды вернется летом в "Челси".
Medianews.az сообщает, что об этом журналист Флориан Плеттенберг написал в своем аккаунте в социальной сети.
Источник сообщает, что руководство "Баварии" и главный тренер Винсант Компани довольны игрой и профессионализмом футболиста. Тем не менее, было принято решение не продлевать срок аренды, и в настоящее время не ведется никаких переговоров о повторной аренде игрока или повном выкупе прав на трансфер. Джексон, находящийся в сфере большого интереса других клубов, в первую очередь должен вернуться в "Челси".
24-летний форвард в текущем сезоне чемпионата Германии провел 19 матчей, забил 6 голов и сделал 1 результативную передачу. Также он сыграл в Лиге Чемпионов 8 игр, забил 3 гола и отдал 2 результативные передачи.//Operativ Media