Baş nazir Yunanıstan Azərbaycan münasibətindən danışdı
Yunanıstanın Baş naziri Kiriakos Mitsotakis 28 May Müstəqillik Günü münasibətilə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevi təbrik edib.
Medianews.az-ın məlumatına görə, təbrikdə deyilir:
"Azərbaycan Respublikasının Müstəqillik Günü münasibətilə Sizə və xalqınıza səmimi təbriklərimi və ən xoş arzularımı çatdırıram.
Yunanıstan Azərbaycanla qarşılıqlı hörmətə, konstruktiv əməkdaşlığa əsaslanan güclü və dinamik tərəfdaşlığı yüksək qiymətləndirir. Enerji sahəsinin ikitərəfli münasibətlərimizin təməl daşı olmasına baxmayaraq, əməkdaşlığımızın davamlı şəkildə ümumi maraq doğuran yeni istiqamətlərdə genişlənməsini görməkdən məmnunam.
Biz beynəlxalq hüququ və Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Nizamnaməsində təsbit olunmuş prinsipləri, o cümlədən suverenliyə və ərazi bütövlüyünə hörməti rəhbər tutaraq əlaqələrimizi daha da dərinləşdirməyə sadiqik. Azərbaycan xalqına davamlı sülh, firavanlıq və tərəqqi arzulayıram.

Премьер-министр Греции Кириакос Мицотакис поздравил Президента Азербайджана Ильхама Алиева по случаю Дня независимости 28 мая.
По информации Medianews.az, в поздравлении говорится:
"От всей души поздравляю Вас и Ваш народ с Днём независимости Азербайджанской Республики и выражаю наилучшие пожелания.
Греция высоко оценивает сильное и динамичное партнерство с Азербайджаном, основанное на взаимном уважении и конструктивном сотрудничестве. Несмотря на то, что энергетическая сфера является фундаментом двусторонних отношений, я рад видеть устойчивое расширение нашего сотрудничества в новых направлениях, представляющих общий интерес.
Мы привержены дальнейшему углублению наших отношений, руководствуясь международным правом и принципами, закрепленными в Уставе Организации Объединенных Наций, включая уважение суверенитета и территориальной целостности. Желаю народу Азербайджана постоянного мира, благополучия и прогресса.