Baş nazir Yunanıstan Azərbaycan münasibətindən danışdı
Yunanıstanın Baş naziri Kiriakos Mitsotakis 28 May Müstəqillik Günü münasibətilə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevi təbrik edib.
Medianews.az-ın məlumatına görə, təbrikdə deyilir:
"Azərbaycan Respublikasının Müstəqillik Günü münasibətilə Sizə və xalqınıza səmimi təbriklərimi və ən xoş arzularımı çatdırıram.
Yunanıstan Azərbaycanla qarşılıqlı hörmətə, konstruktiv əməkdaşlığa əsaslanan güclü və dinamik tərəfdaşlığı yüksək qiymətləndirir. Enerji sahəsinin ikitərəfli münasibətlərimizin təməl daşı olmasına baxmayaraq, əməkdaşlığımızın davamlı şəkildə ümumi maraq doğuran yeni istiqamətlərdə genişlənməsini görməkdən məmnunam.
Biz beynəlxalq hüququ və Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Nizamnaməsində təsbit olunmuş prinsipləri, o cümlədən suverenliyə və ərazi bütövlüyünə hörməti rəhbər tutaraq əlaqələrimizi daha da dərinləşdirməyə sadiqik. Azərbaycan xalqına davamlı sülh, firavanlıq və tərəqqi arzulayıram.

Greek Prime Minister Kyriakos Mitsotakis congratulated Azerbaijani President Ilham Aliyev on the occasion of May 28 Independence Day.
According to Medianews.az, the congratulation says:
"I extend my sincere congratulations and best wishes to you and your people on the occasion of the Independence Day of the Republic of Azerbaijan.
Greece highly values its strong and dynamic partnership with Azerbaijan, based on mutual respect and constructive cooperation. Although the energy sector remains the cornerstone of our bilateral relations, I am pleased to see our cooperation continuously expanding into new areas of common interest.
We are committed to further deepening our relations, guided by international law and the principles established in the Charter of the United Nations, including respect for sovereignty and territorial integrity. I wish the people of Azerbaijan lasting peace, prosperity, and progress.